Eski bir korku klasiği olan Suspiria’nın Call Me By Your Name’den Luca Guadagnino yönetmenliğinde gelen yeniden uyarlamasından ilk fotoğraflar geldi ve vizyon tarihi belli oldu.

1977 yılında İtalyan yönetmen Dario Argento tarafından çekilen Suspiria kısa bir süre sonra kült bir film haline gelmişti. O dönem Jessica Harper’ın canlandırdığı Amerika’lı genç bir kadın olan Suzy Bannion, Alman bir dans akademisine kaydoluyordu. Suzy’nin dans akademisinde geçirdiği kısa bir sürenin ardından öğrenciler bir bir korkunç şekillerde öldürülmeye başlıyordu.

Geçtiğimiz yıllarda da yeniden uyarlamanın David Gordon Green ile çekileceği söylentileri yer almış olsa da bu fikir hayata geçme şansı bulamamıştı. En son Luca Guadagnino’nun projenin başına geçmesiyle film tekrar prodüksiyon sürecine girme şansı bulmuştu.50 Shades of Grey’de yer alan ünlü oyuncu Dakota Johnson başrolünde yer aldığı Suspiria’da yönetmen Guadagnino’ya göre eski versiyondan tamamen farklı bir film izleyeceğiz.

Suspiria; kadrosunda Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Jessica Harper, Angela Winkler, Renee Soutendijik, Slyvie Testud ve Ingrid Caven gibi oyuncularla 2 Kasım tarihinde Amerika’da vizyona girecek, filmin Türkiye için vizyon tarihi henüz belli değil.