Aldığı Oscar sonrası istediği yapımlar üzerine çalışmak için daha çok alan yakalayan Guillermo del Toro, Netflix’le beraber 10 After Midnight adlı bir korku antoloji dizisi çekecek.

Ünlü yönetmen bol Oscar’lı The Shape of Water öncesi kendi isteklerine yönelik filmler çekebilmek için gerekli kaynakları bulamadığından dolayı At the Mountains ya da Hellboy 3 gibi yapımları bir türlü hayata geçirememişti. Fakat geçtiğimiz aylarda Akademi Ödülleri’ne damgasını vurmasıyla beraber işlerinin de önü açıldı diyebiliriz. The Shape of Water gibi bilim kurgu öğeleri barındıran, fantastik-korku karışımlı filmlere daha rahat yönelme şansı yakalayan yönetmen, şimdilerde Netflix ile birlikte yeni bir seriye imza atmaya hazırlanıyor.

10 After Midnight için bilindiği kadarıyla del Toro’nun kafasındaki çeşitli korku hikayelerinin bir toplamı olacağı haberi verildi. Ünlü yönetmenin açıklamasına göre dizi del Toro’nun sevdiği hikayelerden yola çıkılarak yazılacak. Guillermo del Toro aynı zamanda dizinin hem senaryosunu yazacak, hem yönetecek, hem de yapımcısı olarak yer alacak.

10 After Midnight’ın kaç bölümden oluşacağı, kadrosu ya da yayın tarihine yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.