Spike Lee’nin yönetmenliğinde gelen, gerçek bir hikayeden uyarlanmış olan BlacKkKlansman’dan ilk fragman yayınlandı.

Filmde John David Washington, Ron Stallworth adlı bir polis memurunu canlandırıyor. Stallworth yeni çalışmaya başladığı bir polis karakolunda tanıştığı Adam Driver’ın canlandırdığı Flip Zimmerman ile ortak olup, o bölgede faliyetlerini sürdüren Ku Klux Klan’a karşı mücadele verme kararı alıyor. Konusuna bakıldığında bir dram hikayesi izlenimi veren senaryoyu yönetmen Spike Lee, komedi öğeleriyle süsleyerek havasını kırıyor ve ortaya ilginç bir yapım çıkarıyor.

BlacKkKlansman, kısa bir süre önce CinemaCon dahilinde kısa bir parçası izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Film, izleyenler tarafından espiri anlayışı ve Adam Driver ile John David Washington’ın çok iyi bir ikili oluşturuğu yönünde geri dönüşler almıştı. Şehirdeki ilk Afrikan Amerikan polis memuru olarak yer alan Stallworth, bir yandan KKK ile olan operasyonla ilgilenmeye çalışırken diğer yandan ise siyahi vatandaşların ayrıma dur demek için başka bir mücadeleye girdiği bir ortamda kendi mücadelesini vermeye çalışıyor.

BlacKkKlansman; kadrosunda Adam Driver, John David Washington, Topher Grace, Laura Harrier, Ryan Eggold, Robert John Burke gibi oyuncularla 10 Ağustos’da Amerika’da vizyona girecek, filmin Türkiye için henüz bir vizyon tarihi belli değil.