X-Men yapımcısı Simon Kinberg Deadpool 2 üzerine verdiği röportajda Gambit üzerine gelen soruları da cevapladı; Gambit filmi çekimleri bu yaz başlayacak.

Başrol Channing Tatum’un ilk seçildiği 2014 yılından beri hala kaldığı proje nihayet hayata geçiyor diyor Kinberg. Geçtiğimiz Ocak ayında gelecek sene Şubat ayı olarak belirlenen vizyon tarihini sadece birkaç ay ileri almaları, işin yapımcı tarafında gerçekten umutlu olduklarını gösteriyor diyebiliriz.

Peki filmin yönetmeni kim olacak? Kinberg bu konuda biaz tereddütlü yaklaşıyor çünkü filme hala bir yönetmen bulabilmiş değiller. Yine de filmin senaryosunun, ekibinin hazır olduğunu belirten ünlü yapımcı tek ihtiyaçlarının kendilerinin belirledikleri tona uygun bir film ortaya çıkaracak bir yönetmen olduğunu açıkladı. Fakat film daha öncesinde Rupert Wyatt ve Gore Verbinksi gibi isimleri bile kendinden uzaklaştırdığından dolayı bir yönetmen bulma işinin pek kolay olmayacağını düşünüyoruz.

En son X-Men 2 filminde görme şansımızın olduğu karizmatik mutant karakterin New Orleans’dan X-Men’e kadar süren yolculuğunu yakın zamanda görme şansımız artıyor gibi gözüküyor, en azından Simon Kinberg bu duruma kesin gözüyle yaklaşıyor. Eğer film bir aksilik daha yaşamazsa Gambit’i 2019 Haziran’ında beyaz perdede göreceğiz, hadi hayırlısı!