Gösterime giren Deadpool 2’nin after-credit sahnelerinin bütün Marvel filmleri içerisinde en iyisi olduğu konuşulurken filmin senaristlerinden haber geldi, meğerse son sahnelerden biri çok korkunç olmasından dolayı çıkarılmış.

(FİLMİ İZLEMEDİYSENİZ BİRAZ SPOILER OLABİLİR UYARMADI DEMEYİN)

Rekor kırmaya hazırlanan filmin senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick, kendileriyle yapılan bir röportajda filmden aslında bir sahnenin çıkarıldığından bahsediyolar. Filmin arter-credit sahnelerinden birinde Deadpool Cable’dan aldığı zaman cihazını kullanarak Hitler’in bebekliğine dönüyor ve bebeği orada öldürüyor. Sahnede Deadpool’un bir Alman hastanesinde yeni doğmuş Hitler’i o zaman bile bıyıklı olmasından tanıyarak bulmasının ardından ”Tanrım, bu çok zor olacak” diyerek boğduğunu belirten senaristler, bu sahnenin çok sert kaçacağını düşünmüşler ve filmden kesilmiş.

Aynı zamanda yine arter-credits’te yer almasını istedikleri bir sahneden daha bahseden Reese ve Wernick, bu sahnede ise daha öncesinde Fantastic-Four filminde Human Torch olarak izlediğimiz Chris Evans’ın X-Force’a girmek için başvuruda bulunmasını çekmek istediklerini ama bu fikrin hayata geçmediğini belirtiyorlar.

Her gelen filmle yaratcılık seviyesini biraz daha üst seviyeye taşıyan Deadpool’un bundan sonra izleyeceğimiz kendi adıyla ya da X-Force olarak gelecek filmlerinde daha büyük şeyler beklememiz gerektiği kesin.