Son zamanlarda Gambit filmleri ile ilgili sürekli umut veren ünlü yapımcı Simon Kinberg bu sefer de gelecek X-Men filmi X-Men: Dark Phoenix hakkında açıklamalar yaptı.

Dark Phoenix’i hem senaryosunu hem de yönetmenliğini üstlenen Kinberg son açıklamasında yeni X-Men filminin önceki filmlere göre daha ayakları yere basan bir film olduğunu ifade etti. Tabii filmin uyarladığı kaynak materyalin Chris Claremont’un The Dark Phoenix Saga’sı olduğunu göz önüne aldığımızda bu açıklama biraz garip geliyor.

Aynı zamanda filmin oyuncu kadrosu da film hakkında çok güvendiklerine dair açıklamalar yapıyorlar. En son açıklama ise Jean Grey rolü ile bir kez daha karşımıza çıkacak olan Sophie Turner’dan gelmişti. Turner, Dark Phoenix için süper kahramanları filmleri içerisinde devrimsel bir film olarak yer alacağını belirtmişti. Filmde Cyclops rolüyle yer alacak olan Tye Sheridan da Sophie Turner ile aynı düşünceleri paylaştığını açıklamıştı.

Deadpool 2’nin galasında X-Men: Dark Phoenix ile ilgili soruları yanıtlayan Kinberg, bol aksiyondan ve koşuşturmadan uzak, daha derin bir filmin bizi beklediğini ifade etti. Cyclops ve Jean Grey arasındaki ilişkinin filmin büyük bir kısmını oluşturacağını açıklayan ünlü yapımcı, Dark Phoenix Saga’nın da zaten aşk ve kaybediş üzerine bir hikaye olduğunu vurguladı.

Şimdilik film için gelen son gelişmeler bu yönde. Simon Kinberg’ün filmine olan inancı tam. X-Men: Dark Phoenix gelecek sene 14 Şubat’ta vizyona giriyor.