Bu hafta vizyona dördü yerli olmak üzere on yeni film giriyor. Ayrıca Cem Yılmaz’ın Arif v 216 filmi de ikinci kez vizyonda. Haftanın öne çıkan filmi David Leitch’in yönettiği Deadpool 2.

Deadpool 2

Ryan Reynolds’ın canlandırdığı sevilen çizgi roman karakteri Deadpool’un Josh Brolin’in hayat verdiği Cable karakterine karşı mücadele etmek için kurduğu kendi takımı ve başlarından geçenleri konu alıyor. 2016’da vizyona giren ilk filmin yönetmenliğini Tim Miller üstlenmişken bu kez yönetmen koltuğu David Leitch’e emanet. Filmin oyuncu kadrosunda Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Josh Brolin, T.J. Miller gibi ünlü isimler yer alıyor.

Daha Yeni Başladık (Just Getting Started)

Morgan Freeman, Rene Russo ve Tommy Lee Jones gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Just Getting Started, müşterileri tarafından çok sevilen Duke ile yaşına kıyasla formunda bir şey kaybetmeyen Leo’nun rekabetini konu ediniyor. Filmin yönetmenliğini Ron Shelton yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise başrollerin dışında Joe Pantoliano, Glenne Headly, Sheryl Lee Ralph gibi isimler yer alıyor.

Ödüllü Kısa Filmler

French Roast, Death of a Shadow, Everything Will Be Okay, Wawes ’98, Na Wewe ve Miracle Fish gibi ödüllü ve Oscar adayı beş kısa film derlenmiş şekilde izleyiciyle buluşuyor.

Yakışıklı Prens (Charming)

Bildiğimiz tüm masal prenseslerinin üzerinde kara büyü olan bir prense aşık olması üzerine prensin gerçek aşk için bu büyüyü bozmak için atıldığı maceraları konu ediniyor. Filmin yönetmeniğini Ross Venokur üstleniyor.

Kiraz Mevsimi

Durmuş Akbulut’un yönetmenliğini üstlendiği Kiraz Mevsimi, babasıyla yaşadığı kasabanın bir türlü hayallerini gerçekleştirmesine izin vermediğini düşünen Yılmaz’ın bir maden ocağında çalışmaya başlamasıyla gelişen olayları ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Taylan Güner, Turan Özdemir, Pelin Ermiş, Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.

Mezarlık

Haftanın yerli korku filmi Fuat Yılmaz’ın yazıp yönettiği Mezarlık, ailesini kaybeden ve bundan dolayı intikam peşine düşen Azap’ın hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Nihal Candan, Seyithan Özdemir, Hakan Eksen gibi isimler yer alıyor.

Bal Kaymak

Onur Tan’ın yazıp yönettiği Bal Kaymak; iyi kalpli küçük Bade’nin, bir dargın bir barışık olan dedesi ve ninesiyle geçirdiği yayla günlerine odaklanıyor. Filmin oyuncuları arasında Tarık Ünlüoğlu, Sabina Toziya, Beren Gökyıldız, Ömer Tan gibi isimler yer alıyor.

Saplantı (Siembamba (The Lullaby))

Darrell Roodt’un yönetmenliğini üstlendiği Siembamba, arzulamadığı bir hamilelik sonucu bir oğlu olan Chloe’nin doğum sonrası yaşadığı doğaüstü olayları konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Reine Swart, Thandi Puren, Brandon Auret, Deànré Reiners yer alıyor.

3 Vakte Kadar

Ferit Çetinkaya’nın yönettiği 3 Vakte Kadar, çocukluğundan beri aşık olduğu kişiye açılmanın yollarını arayan Hasan’ın hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Hasan Gümet, Köksal Baba, Doğa Konakoğlu, Meryem İrem Şahin gibi isimler yer alıyor.

Partilerde Kız Tavlama Sanatı (How to Talk to Girls at Parties)

Neil Gaiman’ın önceleri kısa hikâye olan daha sonra Gabriel Bave Fabio Moon kardeşlerin çizgileriyle grafik romana dönüştürülen eseri How To Talk To Girls At Parties’in sinema uyarlaması, kraliçe Boadicea’nın düzenlediği gizli bir partide tanışan Enn ile Zan’ın birlikte geçirdikleri punk ve aşk ile yoğrulmuş zamanları anlatıyor. Filmde Nichole Kidman, Elle Fanning, Ruth Wilson, Alex Sharp gibi oyuncular rol alıyor.

Arif v 216

Cem Yılmaz’ın senaryosunu kaleme alıp başrolünde yer aldığı Arif v 216, G.O.R.A filmiyle tanıştığımız Arif ve Robot 216 karakterlerini yeniden bir araya getiriyor.

Gora gezegeninde yaşadığı macera ile binlerce ışık yılı ileride birçok dost edinen Arif dünyaya dönüp, yaşamını sessiz sedasız sürdürmektedir. Bir gün beklenmeyen misafiri robot 216, Arif’e yeni bir maceranın kapısını aralar. Çok uzaklardan gelen insansı robot 216, gerçek bir insan gibi yaşamak, gerçek bir insan gibi aşık olmak, gerçek bir insan gibi gülmek ve ağlamak istemektedir. Arif için bütün bunlar kolaydır ama, 216 yapay zekalı eski model bir robottan fazlası değildir. Dünya’da gerçek insan gibi yaşaması mümkün müdür? Arif, karar vermek zorundadır; yüzlerce ışık yılı öteden gelen arkadaşının arzularını yerine getirmek için yeni bir maceraya mı atılmalı, yoksa 216’yı geri mi götürmeli…