Global Road Entertainment, gerçek bir hikayeden uyarlanan ve başrolünde Johnny Depp’i izleyeceğimiz City of Lies’dan fragman yayınladı.

Suç filmi olan City of Lies’da Johnny Depp, Russel Poole isimli bir dedektifi canlandıracak. Ünlü rapçi Notorious B.I.G.’in öldürülmesinin ardından cinayete atanan Poole, Forest Whitaker’ın canlandırdığı gazeteci Jack Jackson ile ortaklık kurup suçluyu bulmaya çalışacak.

Randall Sullivan’ın romanını baz alarak uyarlanan filmin senaryosunu Christian Contares, yönetmenliğini ise Brad Furman üstleniyorlar. Daha öncesinden The Infiltrator’den hatırlayacağımız Furman, polis teşkilatının içerisindeki sıkıntıları ve ırksal farklılıktan dolayı ortaya çıkan adaletsizlikleri filmde aktaracak. Notorious B.I.G. ve hemen ardından Tupac’ın ölümü üzerine bunu hayatının en önemli davası haline getiren Russel Poole, Jackson ile beraber yozlaşmış sistemi ve yalanlarını ortaya çıkaracaklar.

City of Lies, kadrosunda Johnny Depp, Forest Whitaker, Toby Huss, Dayton Callie, Neil Brown Jr., Louis Herthum, Shea Whigham, Xander Berkeley ve Melanie Benz gibi isimlerle 7 Eylül’de Amerika’da sinemalarda olacak, filmin Türkiye tarihi henüz netlik kazanmadı.