Dördüncü sezon finalini vermesiyle beraber artık anlatacağı hikayenin sonuna gelen Gotham’ın final sezonunun Batman: Zero Year çizgi romanından uyarlanacağı açıklandı.

İlk sezonundan beri her ne kadar ana çizgi roman hikayelerini birbirine katmış olsa da, güzel bir Gotham atmosferi ve iyi dizayn edilmiş karakterleriyle kendisini sevdiren dizi, başta da planlandığı üzere beş sezonluk hikayesinin final kısmına giriyor. Bruce Wayne’in ailesinin ölümünden itibaren Jim Gordon üzerinden devam eden dizi, Wayne’in Batman’e dönüşmesiyle finalini vermeyi planlıyor.

Comic Book’un yaptığı röportajda yapımcı John Stephens, birden fazla hikayeyi sezona adapte edeceklerini ve Zero Year’ın bunlardan biri olduğunu ifade etti. Zero Year’ın özellikle Edward Nygma tarafında etkili olacağını belirten Stephens, kullanılacak diğer hikayeyi söyleyemeyeceğini yoksa bütün gelecek sezonun spoiler’ını vermiş olacağını açıkladı.

(BİR SONRAKİ PARAGRAF 4. SEZON SPOILER’I İÇERİR)

Son sezonla beraber Jerome’un kardeşi Jeremiah Valeska’nın Gotham halkından bütün şehri boşaltmalarını yoksa çeşitli yerlerde bombalar patlatacağını açıklayışının ardından Gotham’ın büyük bir çoğunluğu tahliye edilmişti. Halkın uzaklaşmasının ardından kötü karakterler dolan Gotham gelecek sezonda tam bir savaş alanına dönecek gibi duruyor. Bruce Wayne ve GCPD’den Jim Gordon’ın mücadelesi ise final hikayesinin temelini oluşturacak. Bruce’un ise Ra’s al Ghul’un da söylediği gibi ya hayatına devam etmesi ya da kaderini takip edip Gotham’ın Dark Knight’ı olması arasında bir seçim yapması gerekiyor.

Dördüncü sezonunu yeni sonlandıran dizinin final sezonunu ise resmi bir açıklama olmamasına karşın büyük ihtimalle önümüzdeki sene izleyebileceğiz.