Bu hafta vizyona dördü yerli olmak üzere sekiz yeni film giriyor. Haftanın öne çıkan filmi Ron Howard’ın yönettiği Solo: A Star Wars Story.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Kudret Sabancı’nın yönettiği film, Türk havacılık tarihinin önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un hayat hikayesini konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Bora Akkaş gibi isimler yer alıyor.

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story)

Senaryosunu Lawrence Kasdan ile oğlu Jon Kasdan’ın yazdığı Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, genç Han Solo’nun tehlikeli yeraltı suç dünyasındaki maceraları sırasında uzun süre yoldaşı olacak olan Chewbacca ve Lando Calrissian gibi Star Wars evreninin sevilen karakterleriyle yolunun kesişmesini ele alıyor. Filmin oyuncuları arasında Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Azraille Dans

Sinan Uzun’un yönettiği film, hayatını hırsızlık yaparak sürdüren; kardeşi Hasan ve annesi Gülizar ile küçük bir Ege kasabasında yaşayan Niyazi’nin Azrail’le olan hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncuları arasında Sinan Bengier, Tuğba Özay, Yüksel Ünal gibi isimler bulunuyor.

Küçük Cadı (Die kleine Hexe (The Little Witch)

Yönetmen koltuğunda Mike Schaerer’in oturduğu Küçük Cadı, ormanın en iyi cadısı olmaya karar veren ve kuzgunu Abraxas ile bir maceraya atılan genç bir cadının hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncuları arasında Karoline Herfurth, Luis Vorbach, Momo Beier, Therese Affolter gibi isimler yer alıyor.

Yol Kenarı

Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği gerilim filmi, bir kıyı kasabasının, civarda yaşanan tekinsiz olayları ve başlarına gelenleri kıyametin habercisi vukuatlar olarak gören ahalisini ele alıyor. Filmde; Tansu Biçer, Nalan Kuruçim, Taner Birsel, Ercan Kesal, Rıza Akın gibi isimler rol alıyor.

Hiçbir Zaman Burada Değildin (You Were Never Really Here)

Lynne Ramsay’in, Jonathan Ames’in aynı adlı eserinden sinemaya uyarladığı, başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı You Were Never Really Here; geçmişinde birçok travmatik olay atlatan eski asker Joe’nun, kayıp bir kızı bulma görevi sırasında yaşadıklarını konu ediniyor.

Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya (The Quest for the Never Book)

Chandrasekaran G’nin yönettiği animasyon film, Tinker Bell’ın Kaptan Kanca’nın eline düşen Peter Pan ve arkadaşlarını kurtarmaya çalışmasını ele alıyor.

Kâfir

Hasan Gökalp’in yazıp yönettiği film, kardeşi Ayşe ile birlikte yaşayan Yasemin’in gördüğü kabuslar sonucu yaşadıklarını konu ediniyor. Filmde Beyza Metin, Gamze Kırlı, Selim Aygün gibi isimler rol alıyor.

Yol Arkadaşım

İkinci kez vizyona giren Bedran Güzel’in yönettiği film, tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in yol maceralarını konu ediniyor. Filmin başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak paylaşıyor.