Benedict Cumberbatch, geçenlerde kendisiyle yapılan bir röportajda Marvel sinematik evreninin güçlü büyücüsü Doctor Strange rolünü seve seve oynamaya devam edeceğini açıkladı.

Deadline’ın gerçekleştirdiği röportaja göre Sherlock’un yeni sezonu için sürekli negatif açıklamalarda bulunan Cumberbatch, Marvel süper kahramanı Doctor Strange’i canlandırmaktan oldukça memnun ve tekrardan çağırıldığında rolüne seve seve geri döneceğini belirtti.

(BURADAN SONRASI INFINITY WAR VE DOCTOR STRANGE SPOILER’I İÇERİR)

2016 senesinde yayınlanan Doctor Strange büyük bir başarı yakalanmasının yanı sıra filmin son sahnesindeki ayrıntı da devamının geleceğine dair işaret vermişti. Fakat bir yandan da Infinity War sonundaki olaylardan dolayı diğer yandan ikinci filmin hala onaylanmamışı da bizi düşündürüyor. Strange’i son gördüğümüzde Infinity Gauntlet’ın etkisiyle toza karışan isimlerden biri olmuştu.

167 milyon dolarlık bütçeye karşılık elde edilen 677 milyon dolarlık bir hasılatla beraber Stephen Strange MCU’nun belki en popüler karakteri olmayabilir ama Avengers: Infinity War’da Thanos’a karşı verdiği mücadeleyle öncelikli karakterlerden biri haline gelmişti.