Bu hafta vizyona üçü yerli olmak üzere altı yeni film giriyor. Bunların yanında ikinci kez vizyona giren dört film daha sinemalarda olacak. Haftanın öne çıkan filmi ise Ocean’s 8.

Ocean’s 8

Yönetmenliğini Gary Ross’un üstlendiği, başrollerini Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Rihanna ve Helena Bonham Carter’ın paylaştığı adeta yıldızlar geçidi olan Ocean’s 8, tümü kadın karakterlerden oluşan bir ekibin planladığı soygunu konu alıyor.

Üç Harfliler: Beddua

Haftanın yerli yapım korku filminde, lise günlerinden beri yakın bir grup arkadaşın bir şamanla tanıştıktan sonra değişen hayatları anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini Alper Mestçi yaparken filmin oyuncu kadrosunda; Beyzanur Mete, Esma Soysal, Şerife Ünsal gibi ismler yer alıyor.

Atölye (The Workshop)

Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilen, Laurent Cantet’in yönettiği Fransız yapımı filmde, ünlü yazar Olivia Dejazet’in rehberliğinde bir araya gelen bir grup genç yazar adayının katıldığı atölye çalışmasını konu alıyor. Filmde; Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean gibi oyuncular rol alıyor.

Aklın Gözü (MindGamers)

Andrew Goth tarafından yönetilen filmde bir grup gencin kuantum bilgisayar üzerinden insanların zihinlerini birbirlerine bağlayabilen kablosuz sinir ağı ve bu ağ üzerinden insan becerilerinin birbirlerine aktarılabileceği bir yazılımı bilinçsizce yaymaları ve bunu kitleleri yönetmek için kullanmak isteğiyle ortaya çıkan karanlık güçleri konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Tom Payne, Sam Neill, Dominique Tipper gibi isimler yer alıyor.

Tatlı Bela

Cem Sürücü’nün yönetmenliğini üstlendiği film, kapılarının önüne bırakılan bebeğin sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalan üç arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Gökhan Keser, Serkan Kuru, Eren Pekgöz, Selen Seyven gibi isimler yer alıyor.

Dümdüzz Adam 

Murat Toktamışoğlu’nun yazıp yönettiği film, kendi hâlinde yaşamını sürdüren taksi şoförü Ferdi’nin, normal başlayan bir günde dedesi Cemşit ve yolda rastladıkları Kader’le birlikte yaşadıklarını anlatıyor. Filmde; Ferdi Sancar, Cezmi Baskın, Ersin Korkut, Tayfun Sav gibi isimler rol alıyor.

Coco (İkinci Kez Vizyon)

2018 Akademi Ödül Töreni’nden En İyi Uzun Metrajlı Animasyon Film ve En İyi Orijinal Şarkı ödülleriyle ayrılan film, tutkusu müzisyen olmak isteyen 12 yaşındaki bir çocuğun sihirli bir gitara dokunduktan sonra kendini tamamen başka bir dünyada, ölülerin dünyasında bulmasını konu alıyor.

Ayla (İkinci Kez Vizyon)

Can Ulkay’ın yönettiği filmde, Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adını verdiği kız çocuğunun hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Ali Atay, Altan Erkekli gibi ünlü isimler yer alıyor.

Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (İkinci Kez Vizyon)

Burak Aksak’ın yazıp yönettiği film, hayatındaki problemleri dansla aşmaya çalışan Aysel ile gittiği dans okulundaki hocasının öyküsünü konu ediniyor. Filmde; Binnur Kaya, Demet Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler rol alıyor.

Düş Kırgınları (İkinci Kez Vizyon)

Selim Güneş’in ikinci uzun metrajlı filmi Düş Kırgınları Mehmet Eroğlu’nun aynı adlı romanında sinemaya uyarlandı. Filmin oyuncuları arasında; Mert Tanık, Denise Ankel, Bahar Yanılmaz gibi isimler yer alıyor.