Eğer Matt Reeves’in solo Batman’inde Ben Affleck’i bir daha yarasa kostümü içerisinde görmek için heyecanlananlara kötü bir haberimiz var, film için yazılan hikayede daha genç bir Batman’in yer alması planlandığından filmin başrolü başka bir oyuncuya geçebilir.

Son gelen haberlere göre DC sinematik evreni bu sefer de başka bir problemle mücadele ediyor. Yönetmeni Matt Reeves olarak belirlenen solo Batman filminin senaryosunun şu anki formuna göre Batman’i daha genç bir zamanında izleyeceğiz yani bu durumda Ben Affleck’in oynaması pek mümkün gözükmüyor. Aynı zamanda Affleck’in başka projelerinin olması ve programının çok yoğun olması nedeniyle bu filme ayıracak vakit de bulamayabilir.

Justice League’in beklenen başarıyı sağlayamaması sonucunda Affleck’in Batman rolünü bırakacağı yönünde başlayan dedikodular en son bu haberin de gelmesiyle doruk noktasın ulaştı diyebiliriz. Oyuncudan ve Reeves’den konu üzerine bir açıklama gelmedi fakat konuşulanların doğru olması durumunda DC sinematik evreninin elindeki en güçlü karakterlerden birini bir anlamda kaybetmiş olacak.

Joaquin Phoenix ve Jared Leto’nun ayrı ayrı Joker filmlerinde yer almalarında yaşanan karmaşık durum Warner Bros’u akıllandırmamış olacak ki, şimdi de iki Batman’imiz var.