Disney, FOX ve Comcast arasında devam eden satın alım sürecinde Disney’in 52.4 milyar dolarlık teklifinden sonra Comcast’in son önerdiği teklif 65 milyar dolar oldu.

Comcast’in geçen sene önerdiği 60 milyar dolarlık teklifi reddeden FOX, Disney ile gideceklerini belirtmişti. Yine de hemen umutlanmayalım çünkü FOX’un Disney’in önerdiğinden %19 daha fazla olan bu yüksek teklifi kabul etme ihtimali o kadar az değil. Disney’in FOX’la yapmaya çalıştığı satın alımı Comcast gerçekleştirirse, FX ve içinde X-Men ve Fantastic Four filmlerinin olduğu 20th Century Fox’u da kendi bünyesine katmış olacak.

Aslında Disney’in FOX’u satın alma isteğindeki temel maksadı X-Men ve Fantastic Four filmlerini Marvel’ın sinematik evrenine katmak gibi görünse de bir taraftan da dijital yayıncılık devi Netflix’e karşı alternatif bir rakip olabilmeyi istiyorlar.

Disney, kendi dijital yayın servisini 2019’da hizmete sunmayı planlarken bakalım FOX, Comcast’in teklifine ne diyecek? 10 Temmuz’da onaylanması beklenen Disney-FOX anlaşmasında son durum ne olacak? Göreceğiz…

 

 

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.