Asus her türlü bilgisayar ve parçalarına el atma huyunu akıllı saati ASUS ZenWatch ile sürdürüyor.

Dün IFA’da yapılan etkinliklerin belki de en kötüsü Asus’a aitti. Yanlış anlamayın kötülüğünü ürünleri açısından değil de organizasyon açısından kullanıyorum. Organizasyonun aksine ASUS’un özellikle yeni laptopları çok güzel görünüyordu. Sürekli Apple’ın Macbook AIR ürününden daha iyi, daha ince olduğu söylenen ürünler ilgi çekecek gibi.

İşte Asus’un Açıkladığı Ürünler:

ASUS ZenWatch (WI500Q)

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Google Wear’in tanıtımının ardından gelen akıllı saat furyasına Asus’ta katıldı. Kenarları yuvarlatılmış bir diktörtgen tasarıma sahip cihaz premium görüntü yaratmak için tasarlanmış ama fotoğraflara bakacak olursak pek de başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.

Google Wear işletim sistemine sahip olduğu için bu detaylara pek girmeyeceğim lakin “telefonumu bul”, “kamera kontrolü” gibi uygulamalar eklemeleri hoş olmuş.

ASUS EeeBook X205TA

Asus’un Apple Macbook Air ile kapışması için yarattığı bu laptop Windows 8.1 işletim sistemi ile geliyor. Henüz Quad core Intel® Atom™ işlemcileri denemediğim için performansı konusunda pek bir fikrim yok lakin laptopunuzu internet ve word, excel gibi basit işler için kullanıyorsanız 980 gramlık ve incecik bu bilgisayar size 12 saat boyunca hiç şarj etmeden yardımcı olabilir.

zenbook

ASUS ZenBook UX305

EeeBook serisinden daha hızlı ve iyi görünüşlü bir bilgisayar istiyorsanız Asus sizin için kategorisinde en iyi cihazı üretmiş olabilir. Asus’un bütün etkinliği boyunca ilgimi en çok çeken ürün Zenbook oldu. Windows 8.1 işletim sistemi, yeni Intel® Core™ M işlemcisi ve hızlı SSD performansı ile Zenbook bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Zenbook’un sizi cezbedecek asıl özellikleri ise bunlar değil. Dünya’nın en ince 13 inch QHD+ ekrana (yani 3200×1800 QHD IPS ekran) sahip Zenbook, 12.3 mmlik inceliği 1.2kg ağırlığı ve muhteşem görünüşü ile Asus’un en büyük kozu. Tamamı alüminyum yapısı ile Macbook AIR ve Macbook PRO serilerine iyi bi rakip gelmiş gibi gözüküyor.

zenbook1

ASUS MeMO Pad 7 (ME572CL)

Asus’un yeni Android tableti MeMO Pad 7 kötü ismine rağmen 1920×1200 pixel canlı ekranı, cüzdana benzer yapısı, Intel® Atom™ 1,83GHZ işlemcisi ve 11 saat aktif kullanım sağlayacağı sözü ile ilginizi çekebilir bir ürün.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.