Dijital dağıtım platformu Netflix, geçtiğimiz günlerde Anime Expo fuarında yeni animasyon ve anime serilerinin çıkış tarihleri ile birlikte önceden yayınlanmış serilerin yeni sezon tarihlerini de duyurdu.

1.GODZILLA: City on the Edge of Battle ( 18 Temmuz 2018)

Geçen sene NETFLIX’de yayınlanmış, izleyenler tarafından ortalama bir film olarak yorumlanmış Godzilla: Planet of the Monsters‘ın devamı niteliğinde olan film, ilk filmin kaldığı yerden devam edecek ve oradaki aksiyonu sürdürecek.

Yönetmen koltuğunda daha önce NETFLIX için Blame!’i ve Ajin’in yönetmenliğini yapmış Hiroyuki Seshita ve beraberinde Detective Conan serisinin uzun metrajlı filmlerini çekmiş Kôbun Shizuno oturuyor.

2. Castlevania Sezon 2 (26 Kasım 2018)

Klasik video oyunu serilerinden esinlenilen Castlevania, ilk sezonu ile dikkat çekip, ikinci sezonunda yıkılmış olan Belmont klanının hayatta kalan son üyesinin maceralarını anlatacak.

Doğu Avrupa’yı, Vlad Dracula Tepes’in elinde yok olmaktan kurtarmaya çalışan evinin son kurbanı Trevor Belmont artık yalnız değildir. Yeni sezonda insanlığı kederli olan Dracula ve onun uğursuz vampirler savaş konseyi ellerinde yok olmadan kurtarmak için vereceği savaşı anlatılacak.

İlk sezonda da yönetmenliğini yapmış Sam Deats bu sezonda da yönetmen koltuğuna oturuyor.

3. Dragon Pilot (21 Eylül 2018)

İskandinav Hava Savunma Kuvvetleri çaylağı Hisone Amakasu, Gifu Hava Üssü’nde gizlenmiş bir ejderha tarafından pilotu olması için seçilmesinin ardından yaşananları konu alacak bu dizi daha çok küçük yaş gruplarını hedef almaktadır. Castlevania’nın politik dehşetinden sıkılan yetişkin arkadaşlarımız için de kafa dinlendirmelik bir seri olabilir.

Yönetmenliğini ise Death Parade, Kill la Kill tarzı animelerde çalışmış olan Hiroshi Kobayashi üstlenmiştir.

4. Cannon Busters (1 Nisan 2019)

Yine küçük izleyicileri hedef alan Cannon Busters; en yakın 2 arkadaşın bir araya geldiği ve unutulmaz bir yolculuğa çıktıkları bu süreçte bir mürettebat ekibini takip ettikçe, Gearbolt’un muhteşem arazisini keşfederler. S.A.M. bir üst düzey dostluk robotu olup, en iyi arkadaşı Kelby’yle, kuşatma altındaki Krallığı’nın kayıp varisi ile yeniden bir araya gelmeye kararlıdır.

Marvel’ın Spider-Man, Avengers Assemble ve Guardians of the Galaxy çizgi filmlerinde çalışmış LeSean Thomas ise bu serinin yönetmenliğini, yapımcılığını ve yaratıcılığını üstlendi.

5. ULTRAMAN (Bahar 2019)

Efsanevi kahraman Ultraman’in ruhuna ve DNA’sına sahip bir erkeğin, metalik ultra takım elbise giyip kötülüğe karşı mücadelesini anlatan dizi, aksiyon-drama tadında olacak. En çok örneği bulunan seri kendisini benzer işlerden nasıl ayıracak bilmiyoruz.

Kenji Kamiyama ise bu projenin yönetmenliğini üstlendi.

6. Kengan Ashura (2019)

56 yaşında sıradan bir iş adamı olan Kazuo Yamashita, bir gün çalıştığı şirketin başkanı tarafından çağrılır ve şirket adına gladyatör olarak tutulur. Bu gladyatörlerin Kengan maçlarında savaşıp, temsil ettikleri şirketlerin kurumsal haklarını korumak için savaştığını öğrenmesi ise fazla zamanını almaz. Fakat tüm bu olaylar yetmezmiş gibi Kazuo Yamashita, Ohma Tokita adlı esrarengiz bir Kengan dövüşcüsü ile eşleştirilip, her iki adamın da Kengan Organizasyonu’nun başkanlığını kazanma umuduyla “Kengan Zetsumei Turnuvası” na katılacaktır. Konusuyla ilgi çekici olan bu anime serisi, seyircilere keyifli anlar vereceğini garantiliyor gibi.

Assassination Classroom animesi ile büyük bir beğeni toplayan Seiji Kishi, bu serinin de yönetmenliğini üstleniyor.

7. Aggretsuko Sezon 2 (2019)

Aggretsuko için söylenebilecek fazla söz yok. İlk sezonu çarpıcılığı ile öne çıkmış olup izleyenlerin hayatlarını sorgulatan anime serisi ikinci sezonu ile geri dönüyor.