Aylar süren haberleri acaba olacak mı? olmayacak mı? söylemleri son buldu, Warner Bros. resmi olarak Joker filminin kadrosuna Joaquin Phoenix’i ekledi.

Daha öncesinde de gelecek DC kötüleri film listemizde de bahsettiğimiz filmlerden biri olan henüz başlığı olmayan filmde Phoenix, Joker olarak filmin başrolü olarak yer alacak. Film, 2005 senesinde Batman Begins ile beraber başlayan Christopher Nolan’ın Dark Knight serisine bağlanacak ve şu an kurulan DC sinematik evreninden bağımsız olacak.

Yönetmen koltuğunda ve senaryoda Todd Phillips’in yer alacağı filmin 1980’lerde geçmesi planlanıyor. Aynı zamanda yazar olarak Scott Silver’ın da yer alacağı filmin kendi alanında düşük sayılabilecek 55 milyon dolar gibi bir bütçeyle başlaması bekleniyor. İlginç olarak Robert De Niro’nun da filmde yer almasının istendiği de konuşulanlar arasında.

Jared Leto’nun da kendi Joker solo filminin geleceği de kesinleştiği için bu gidişle önümüzdeki senelerde çeşit çeşit Joker göreceğiz. Toplum tarafından dışlanan bir adamın, çizgi romanların en sevilen anti kahramanına dönüşmesini izleyeceğimiz film henüz kendisine vizyon tarihi bulabilmiş değil, fakat 2019’un sonunda vizyona girmesi bekleniyor.