Emre Yeksan, dünya prömiyerini geçen seneki Venedik Uluslararası Eleştirmenler Haftası’nda yapmış ve oldukça iyi eleştiriler almış Körfez’in ardından yeni filmi Yuva’nın çekimlerini tamamlandı. Yeksan’ın yeni filmi,  Biennale College – Cinema’nın 2017/18 döneminde finanse etmeye layık bulduğu üç projeden biri olarak kabul ediliyor.

Biennale College-Cinema’ya ülkemizden seçilen ilk film olan Yuva, Körfez gibi dünya prömiyerini bu seneki Venedik Film Festivali’nde yapacak. Anna Maria Aslanoğlu’nun yapımcısı olduğu (istos film) ve çekimleri İğneada’da yapılan filmin post prodüksiyon aşaması ise hala sürüyor. Konu itibarıyla, ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş bir adamın, şehre geri getirilmeye çalışılırken, doğanın da sürece müdahil olmasıyla, evrendeki yerini arayışının hikayesi anlatılıyor.

Festival yolculuğu devam eden Körfez, 54. Ulusal Yarışma’dan En İyi Senaryo ve 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nden Jüri Özel ödüllerini, 37. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma FIPRESCI ve son olarak 15. Crossing Europe Film Festivali’nden Jüri Özel ödüllerini kazanmıştı.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.