Netflix yeni bir orijinal film ile karşımızda, gelecekten gelen görüler ile uzaylıların istilası başlıyor! Extinction’dan ilk fragman yayınlandı.

Peter adlı bir temizlik görevlisinin uzun bir süre boyunca, her gün, yer yer bazı şeyler görür. Bu konudan sadece eşi Alice haberdardır ki o da kocası için endişelendiği için doktora gitmesini ister. Peter eşinin tavsiyesine uymayıp günlük hayatına artan görüntüler ile devam eder. Zamanla bu görüntülerin aslında gelecekte yaşanacak bir uzaylı istilası olduğunu anladığında ise iş işten geçmiş olur ve istila başlar. İstilayı durdurup eşi Alice ve kızı Megan’ı kurtarmanın tek yolu ise görülerini takip edip istilayı durdurmaktır.

Daha önce Netflix kendi prodüksiyonu ile yaptığı iki bilim kurgu filmi, What Happened to Monday ile Mute filmlerinin de dikkat çekici konuları olmuş olsa da bu filmler hem sönük kaldı hem de birçok senaryo eksikliği barındırıyordu. Önceki filmler gibi alternatif bir evrende geçecek bu filmi de şimdilik tek ayıran özelliği ise başrolun beyaz olmaması.

Oyuncu kadrosunda ise Peter rolünde Michael Peña, eşi Alice’i Lizzy Caplan ve kızları Megan’a ise Lilly Aspell hayat verecek. Mike Colter, Emma Booth, Israel Broussard ve Tom Riley gibi isimler de kadroda bulunmakta.

En son 2016 yılında Hounds of Love filmini çekmiş Ben Young ise yönetmen koltuğunda. İlk senaryo taslağını ise Spenser Cohen ve Brad Kane yazdıktan sonra ise, Arrival ve Lights Out filmlerini kaleme almış Eric Heisserer senaryoyu tamamlamıştır.

Film dijital medya platformu Netflix üzerinden 27 Temmuz’da yayınlanacak.

Sizler fragmanı nasıl buldunuz? Çıktığı gibi izleyecek misiniz, yoksa izleyecek bir şey yoksa son çare olarak mı saklayacaksınız?