2016 yılında çektiği Split filmi ile Unbreakable filmini bağlayan M. Night Shyamalan, Split  filminin başarısının ardından Glass filminin çekimlerine başladı ve filmden ilk görseller geldi.

Split filmini kaldığı yerden devam ettirecek olan Glass filmi, David Dunn karakterini Kevin Wendell Crumb’un canavar kişiliğini bulmaya çalışması ile devam edecek. Aynı zamanda Elijah Price ise hem kendisinin hem de David Dunn’ın hakkında bazı şeyler bildiğini idda eden gizemli Orchestrator ile karşılaşmasını izleyeceğiz.

Split filminde başarılı bir performans sergilemiş Anya Taylor-Joy’un karakteri Casey Cooke ise bu filmde kadroya katılmış olan Sarah Paulson’un Dr. Ellie Staple karakteri kadar önemli bir yere sahip olacağı söyleniyor.

Oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Anya Taylor-Joyv ve Sarah Paulson bulunmakta.

Hem yönetmen koltuğunda hem de senaryosunda ise kötü işler çıkardıktan sonra Split ile tekrar bir umut vaat etmiş M. Night Shyamalan var. Amerika’da 18 Ocak 2019 da vizyona girecek filmin Türkiye vizyon tarihi belli değil.

Sizce M. Night Shyamalan bu filmin altından kalka bilecek mi yoksa Avatar: The Last Airbender filmi gibi kötü mü olacak?