Televizyonun en iyilerinin belirlendiği 70. Primetime Emmy Ödülleri’nde adaylar belli oldu. Her zaman olduğu gibi yerini koruyan dizilerin yanı sıra bazı sürpriz isimler de adaylar arasında yerini aldı.

Geçen sene The Handmaid’s Tale ve Atlanta’nın adından sıkça söz ettirdiği bir Emmy’den sonra 2018 adaylıklarında kim galip gelecek kim sürpriz yapacak hepsi 17 Eylül’de belli olacak!

Aday olan dizilerin ve diğer şovların tam listesi şöyle:

En İyi Dram Dizisi
Game of Thrones
The Handmaids Tale
This is Us
Westworld
The Americans
The Crown
Stranger Things

En İyi Komedi Dizisi
Atlanta
The Marvelous Mrs. Maisel
Black-ish
Silicon Valley
Curb Your Enthusiasm
Glow
Barry
Unbreakable Kimmy Schmidt

Mini Dizi Ya da TV Filminde En İyi Erkek Oyuncu
Antonio Banderas, Genius: Picasso
Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Benedict Cumberbatch, Patrick Melrose
Jeff Daniels, The Looming Tower
John Legend, Jesus Christ Superstar
Jesse Plemons, Black Mirror: USS Callister

Mini Dizi Ya da TV Filminde En İyi Kadın Oyuncu
Jessica Biel, The Sinner
Laura Dern, The Tale
Michelle Dockery, Godless
Edie Falco, Law and Order True Crime: The Menendez Murders
Regina King, Seven Seconds
Sarah Paulson, America Horror Story: Cult

Komedide En İyi Kadın Oyuncu
Tracee Ellis Ross (Black-ish)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Allison Janney (Mom)
Lily Tomlin (Grace and Frankie)
Pamela Adlon (Better Things)
Issa Rae (Insecure)

Komedide En İyi Erkek Oyuncu
Donald Glover (Atlanta)
Bill Hader (Barry)
Anthony Anderson (Black-ish)
Ted Danson (The Good Place)
William H. Macy (Shameless)
Larry David (Curb Your Enthusiasm)

Komedide En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Brian Tyree Henry, Atlanta
Henry Winkler, Barry
Louie Anderson, Baskets
Alec Baldwin, Saturday Night Live
Kenan Thompson, Saturday Night Live
Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt

Komedide En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Zazie Beetz, Atlanta
Laurie Metcalf, Roseanne
Betty Gilpin, Glow
Aidy Bryant, Saturday Night Live
Leslie Jones, Saturday Night Live
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
Megan Mullally, Will & Grace

Dramda En İyi Kadın Oyuncu
Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale)
Keri Russell (The Americans)
Evan Rachel Wood (Westworld)
Sandra Oh (Killing Eve)
Claire Foy (The Crown)
Tatiana Maslany (Orphan Black)

Dramda En İyi Erkek Oyuncu
Sterling K. Brown (This is Us)
Jason Bateman (Ozark)
Ed Harris (Westworld)
Matthew Rhys (The Americans)
Jeffrey Wright (Westworld)
Milo Ventimiglia (This is Us)

Dramda En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Nikolaj Coster-Waldau, Game of Thrones
Peter Dinklage, Game of Thrones
Mandy Patinkin, Homeland
David Harbour, Stranger Things
Matt Smith, The Crown
Joseph Fiennes, The Handmaid’s Tale

Dramda En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Lena Headey, Game of Thrones
Millie Bobby Brown, Stranger Things
Vanessa Kirby, The Crown
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale
Alexis Bledel, The Handmaid’s Tale
Thandie Newton, Westworld

WESTWORLD

En İyi Yarışma Programı
The Amazing Race
American Ninja Warrior
Project Runway
RuPaul’s Drag Race
Top Chef
The Voice

En İyi Çocuk Şovu
A Series of Unfortunate Events
Alexa & Katie
Fuller House
Star Wars Rebels
The Magical Wand Chase: A Sesame Street Special

En İyi Koreografi
Mandy Moore, So You Think You Can Dance
Christopher Scott, So You Think You Can Dance
Travis Wall, So You Think You Can Dance
Al Blackstone, So You Think You Can Dance
Chloe Arnold, The Late Late Show with James Corden

En İyi Varyete Skeç Serisi
At Home with Amy Sedaris
Drunk History
I Love You America with Sarah Silverman
Portlandia
Saturday Night Live
Tracey Ullman’s Show

En İyi Varyete Talk Show
The Daily Show with Trevor Noah
Full Frontal with Samantha Bee
Jimmy Kimmel Live
Last Week Tonight with John Oliver
The Late Late Show with James Corden
The Late Show with Stephen Colbert

En İyi Görüntü Yönetimi (Dizi/TV Filmi)
Kramer Morgenthau, ASC Fahrenheit 451
Mathias Herndl, Genius: Picasso “Chapter One”
Godless
The Alienist
Twin Peaks
USS Callister (Black Mirror)

Komedide En İyi Senaryo
Atlanta “Barbershop”
Atlanta “Alligator Man”
Barry “Chapter One: Make Your Mark”
Barry “Chapter Seven: Loud, Fast and Keep Going”
Silicon Valley “Fifty-One Percent”
The Marvelous Mrs. Maisel “Pilot”

Eğlence Şovlarında En İyi Senaryo
Full Frontal with Samantha Bee
Last Week Tonight With John Oliver
Late Night With Seth Meyers
Saturday Night Live
The Late Show With Stephen Colbert

En İyi Reklam Filmi

Alexa Loses Her Voice – Amazon

Earth: Shot On iPhone – iPhone

In Real Life – Monica Lewinsky – Anti-Bullying

It’s a Tide Ad – Tide

The Talk – P&G – My Black Is Beautiful

Komedide En İyi Yönetim

Atlanta “FUBU”

Atlanta “Teddy Perkins”

Barry “Chapter One: Make Your Mark”

Glow “Pilot”

Silicon Valley “Initial Coin Offering”

The Marvelous Mrs. Maisel “Pilot”

En İyi Varyete Skeç/Talk Show Yönetimi

Full Frontal With Samantha Bee “Episode 2061”

Last Week Tonight With John Oliver “Episode 421”

Portlandia “Riot Spray”

Saturday Night Live “Host: Donald Glover”

The Late Late Show With James Corden “Episode 0416”

The Late Show With Stephen Colbert “Episode 438”

Dram Dizilerinde En İyi Yönetim

Game of Thrones “Beyond The Wall”

Game of Thrones “The Dragon And The Wolf”

Ozark “The Toll”

Ozark “Tonight We Improvise”

Stranger Things “Chapter Nine: The Gate”

The Crown “Paterfamilias”

The Handmaid’s Tale “After”

Mini Dizilerde Ya da TV Filminde En İyi Yönetim

Godless

Jesus Christ Superstar Live In Concert

Paterno

Patrick Melrose

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story “The Man Who Would Be Vogue”

The Looming Tower “9/11”

Twin Peaks

En İyi Varyete Belgesel/Stand- Up Yönetimi

Dave Chappelle: Equanimity

Jerry Seinfeld: Jerry Before Seinfeld

Steve Martin & Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life

Super Bowl LII Halftime Show Starring Justin Timberlake

The Oscars

En İyi Belgesel

American Masters

Blue Planet II

The Defiant Ones

The Fourth Estate

Wild Wild Country

En İyi Teknik Yönetim

Dancing With The Stars “Finale”

Jimmy Kimmel Live! “Jimmy Kimmel Live in Brooklyn: Billy Joel and Tracy Morgan”

Last Week Tonight With John Oliver “Episode 421”

Saturday Night Live “Host: Donald Glover”

The Big Bang Theory “The Bow Tie Asymmetry”

The Voice “Live Finale, Part 2”

En İyi TV Filmi

Fahrenheit 451

Flint

Paterno

The Tale

USS Callister (Black Mirror)

En İyi Mini Dizi
The Alienist
The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Genius: Picasso
Godless
Patrick Melrose

En İyi Ses Kurgusu

Atlanta “Teddy Perkins”

Ballers “Bull Rush”

Barry “Chapter Seven: Loud, Fast, and Keep Going”

Star Wars Rebels “A World Between Worlds”

Vice Principals “The Union of the Wizard and the Warrior”

En İyi Varyete Belgesel/Stand-Up

Carol Burnett Show 50th Anniversary Special

Carpool Karaoke Primetime Special 2018

Dave Chappelle: Equanimity

Full Frontal With Samantha Bee Presents: The Great American* Puerto Rico (*It’s Complicated)

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life

Outstanding Creative Achievement In Interactive Media Within An Unscripted Program

RuPaul’s Drag Race “Season 10 RuVeal”

The Oscars “All Access”

Watch What Happens Live! With Andy Cohen

En İyi Müzik Süpervizyonu

Atlanta “Alligator Man”

Stranger Things “Trick Or Treat, Freak”

The Marvelous Mrs. Maisel “Pilot”

This Is Us “That’ll Be The Day”

Westworld “Akane No Mai”

Michael Che ve Colin Jost’un sunumuyla 70. Primetime Emmy Ödülleri 17 Eylül Pazartesi gecesi sahiplerini bulacak. Ödül töreni NBC’den canlı olarak yayınlanacak.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.