Bu hafta vizyona ikisi yerli olmak üzere dokuz yeni film giriyor. Haftanın öne çıkan filmi, Skyscraper ve Hotel Transylvania 3: Yaz Tatili.

Gökdelen (Skyscraper)

Rawson Marshall Thurber’ın yazıp yönettiği film, eski bir FBI lideri ve savaş gazisi olan Will Ford’un güvenliğinden sorumlu olduğu gökdelenlerde çıkan yangının ardından suçlanan ve kaçak haline gelerek adını temizlemeye çalışmasını konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Dwayne Johnson, Noah Taylor, Neve Campbell gibi isimler yer alıyor.

Terminal

Vaughn Stein tarafından yazılıp yönetilen film, büyümekte olan isimsiz bir şehrin karanlık merkezindeki şeytani bir görevi yerine getiren iki suikastçıyı, ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir öğretmeni, gizemli bir hademeyi ve iki farklı hayat süren meraklı bir garsonu konu ediyor. Filmin oyuncuları arasında; Margot Robbie, Mike Myers, Simon Pegg gibi isimler yer alıyor.

Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation)

Genndy Tartakovsky tarafından yazılıp yönetilen animasyon film serisinin üçüncüsü, Dracula ve ailesinin lüks bir canavar gemisinde başlayan tatil maceralarını konu ediniyor.

Kapalak Kızı

Yönetmenliğini Ramazan Özer’in üstlendiği film, Giresun’da yaşanan gerçek hikayeye dayanarak bir köy okulunda hademelik yapan genç bir kızın başına gelen korkunç olayları konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında; Can Yavuz, Arifhan Durmuş, Alperen Demirtaş gibi isimler yer alıyor.

Bende Kal

Utku Uçar tarafından yazılıp yönetilen film, bir berber dükkanı işleten Fikret ile bir grup arkadaşının bir olaylar silsilesi sonucu mafyayla karşı karşıya gelmesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Süheyl Uygur, Ruhi Sarı, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın gibi isimler yer alıyor.

Dehşet Yolu (Downrange)

Ryûhei Kitamura tarafından yazılıp yönetilen film, ıssız bir yerde arabalarının lastiğinin patlaması sonucu yolda kalan bir grup gencin kendilerini birer birer avlamaya çalışan acımasız bir keskin nişancıyla olan mücadelelerini anlatıyor. Filmin oyuncuları arasında; Kelly Connaire, Stephanie Pearson, Rod Hernandez gibi isimler yer alıyor.

Şeytan Kulesi (The Forlorned)

Andrew Wiest’in hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senarist kadrosunda yer aldığı film, gördüğü ilan üzerine deniz feneri onarım işi için bir adaya giden Tom Doherty’nin lanetlendiği deniz fenerinde, geçmişiyle yüzleşmesini konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Elizabeth Mouton, Colton Christensen, Cory Dangerfield gibi isimler yer alıyor.

Mary Shelley

Haifaa Al-Mansour’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de senaryo ekibinde yer aldığı film, Mary Wollstonecraft Godwin’in o dönemin en gözde romantik şairlerinden Percy Shelley ile başlayan aşkını ve akabinde Frakenstein’ı yazmasına kadar uzanan hikayesini ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Elle Fanning, Maisie Williams, Stephen Dillane gibi isimler yer alıyor.

Deniz Kıyısındaki Ev (La villa)

Robert Guédiguian’ın yönetmenliğini yaptığı ve Serge Valletti ile birlikte senaryosunu yazdığı film; geçmişte yaşadıkları travmatik olay sonrası yolları ayrı düşen üç kardeşin, babalarının son günlerini yaşadığı villasında bir araya gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında; Jean-Pierre Darroussin, Ariane Ascaride, Gérard Meylan gibi isimler yer alıyor.

Cici Babam (İkinci Kez Vizyon)

Meltem Bozoflu tarafından yönetilen film, babaları öldükten sonra annelerinin kendine yeni bir sevgili bulmasını tam hazmedemeyen üç yetişkin evladın, kendini aileye kabul ettirmeye çalışan ‘cici baba’yı engellemeye çalışmasını konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında; Onur Buldu, Mahir İpek, Derya Karadaş gibi isimler yer alıyor.