Hulu kanalının 25 Temmuz günü ilk bölümünü yayınlayacağı, Stephen King’in belli eserleri ile tarihi bir yolculuğa çıktığımız Castle Rock dizisinden dört yeni tanıtım fragmanları yayınlandı.

Hulu kanalı vaz geçilmez 13. cuma heyecanı ile Castle Rock dizisine daha çok dikkat çekme amaçlı, her biri otuz saniye civarı olan dört yeni tanıtım fragmanı yayınladı. Fakat bu fragmanlar da tema olarak seçilmiş hikayeler rastgele değil. İlk iki fragmanda dikkatli bir şekilde bakıldığında fark ettiğimiz detaylara hikayede önemli bir yeri olacağı için hazırlanmış kısa fragmanlar, hem Stephen King hayranları hemde korku hayranlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Dizinin bir sürü Stephen King romanından esinlenerek yazıldığını ve kitaplardan bolca referans kullanıldığını söylemeyi unutmamak da gerekir.

Tarihsel sıralama olarak en başta olan The Attic fragmanı, 1960 yılında geçen King’in en iyi işlerinden biri olan IT kitabında ki Bill Denbrough karekteri tarafından yazılmış olan aslında Attic Room adlı bir senaryodur. Bill Denbrough karakteri IT karşısında yaşadığı olaylardan bilinçaltının etkisi ile bu senaryoyu yazmıştır. Dizinin bu tarz bi video çekmesi ise belki de Pennywise yada Bill Denbrough karakteri ile karşılaşacağımızın bir habercisidir.

1981 yılında geçen ve aynı tarihde yayınlanan Cujo, Stephen King’in şüphesiz en vahşi eserlerinden biridir. Fragmanda ise Cujo hakkında bilmemiz gereken bir şey hariç tüm detaylar var. Köpek, kayıp olması, Camber’s ailesi, camı kırılmış kırmızı araba, Cujo’nun tasması ve elbette kan. Fragman da atlanan tek detay ise bir yarasa tarafından ısırılması ardından Cujo’nun vahşileşmesi. Fakat Cujo ile ile ilgili tek gönderme bu video da yok. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ikinci fragman da Henry Deaver karakterinin elinde tuttuğu gazete kupürülerine dikkatli bir şekilde bakarsanız, kupürde yazılı olan haberin Cujo olayları nedeni ile yazıldığını fark edebilirsiniz. Cujo için son fragmanda olan detay ve bu özel video, reklam maçlı olmayıp hikayede önemli bir yere sahip olacak mı, göreceğiz.

1984 yılında yaşanan olayı anlatan Homecoming ise Stephen King’in ilk kitabı Carrie’nin son bölümlerine ışık tutuyor. 1976 yapımı Carrie filminin baş rol oyuncusu Sissy Spacek’in de dizide olması bazı tahminlere yol açıyor olsa da Carrie ile bir bağlantısı yok.

Günümüzde geçecek olan dizinin 2018 olayını anlatan The Guard ise  daha önce yayınlanan fragmanlardan daha fazla bir bilgi vermiyor olsa da, tüyleri diken diken etmeyi başarıyor.

Prodüksiyonun J.J. Abrams tarafından üstlenildiği, oyuncu kadrosunda ise Scott Glenn, André Holland, Bill Skarsgård, Jane Levy,Sissy Spacek ve Melanie Lynskey gibi isimleri barındıran 10 bölümlük dizinin ilk bölümü 25 Temmuz tarihinde Hulu Network tarafından yayınlanacak.

Sizin en sevdiğiniz Stephen King romanı hangisi? Dizi de ise sevdiğiniz romandan bir parça görmek ister miydiniz?