Gareth Edwards’ın 2014 yapımı yeniden uyarlama Godzilla’nın devamı niteliğindeki Godzilla: King of the Monsters’dan ilk görsel yayınlandı. Tahmin edin nerede duyuruldu?

Evet Entertainment Weekly’de yayınlanan görsellerden en dikkat çekici olanı Godzilla’nın suyun altında ateş püskürttüğü fotoğraf. Yani birileri ortam Kong’a kalmış, Godzilla artık iş yapamaz halde demeye devam etsin ama şunu da bilsinler ki kral geri döndü! King Kong ve Godzilla’nın (Gojira) ikisinin de şehirleri yerle bir eden dev boyutlardaki canavarlar olduğunu biliyoruz. Aralarındaki temel ve politik farksa; Godzilla, Hiroşima ve Nagazaki’nin intikamını almak isteyen Japonların; Kong da bu doğrultuda Amerika’nın cevabı niteliğini taşır. Yeni filmde ”canavarların kralı” Godzilla, Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı üç başlı Kral Ghidorah ile çarpışacak.

Millie Bobby Brown, Vera Farmiga ve Kyle Chandler’ın başrollerde olduğu yeni Godzilla: King of the Monsters, 31 Mayıs 2019’da vizyona girecek. Yönetmen koltuğunda bir başka yaratık filmi olan Krampus’u yönetmiş Michael Dougherty oturuyor.

Bu arada Godzilla vs. Kong için de çalışmaların sürdüğünü hatırlatalım. Tahmini vizyon tarihi 22 Mayıs 2020.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.