Focus Features’dan ilahi sevgiye üstün gelebilecek olan evlat sevgisini bizlere izletecek BOY ERASED’den fragman geldi.

Call Me By Your Name, Love Simon, Miseducation Of Cameron Post, Carol gibi LGBT temalı filmler düzgün yapılıp, para kazandırınca çoğu stüdyodan LGBT temalı filmler çıkmaya başladı.

Bunlardan en sonuncusu BOY ERASED olup, konu itibari ile Jared’ın kendi cinsel yönelimini keşfettikten sonra dindar ve aynı zamanda vaftiz olan ailesine açıldıktan sonra klise destekli anti-gey dönüşünüm kampına gönderilmesi ardından yaşanan dramayı ele alacak.


Gerçek bir hikayeden yazılan romanın uyarlamasında rol alan, şarkıcı ve genç LGBT bireylerine bolca destek veren Troye Sivan ise bir röportajında bu rolü filmde sadece kendisine prim yapmak amaçlı oynamadığını, LGBT topluluğunun savunucusu olarak rolünü gerçekten ciddiye aldığının üstünü çizdi.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Lucas Hedges, Nicole Kidman, Russell Crowe, Xavier Dolan, Joel Edgerton ve Troye Sivan bulunmakta.

Filmin hem yönetmenliğini hemde senaryosunu Joel Edgerton üstlenmiştir. Film ise Amerika’da 2 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek ama ne yazık ki Türkiye vizyon tarihi ise belli değil.