Bu hafta vizyona ikisi yerli olmak üzere dokuz yeni film giriyor. Haftanın öne çıkan filmi, Gerard McMurray’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The First Purge.

Sibirya (Siberia)

Matthew Ross tarafından yönetilen film, piyasada nadir rastlanan mavi elmaslarını satmak için Rusya’ya giden Lucas’ın, satmaya çalıştığı elmaslar ve ortağının kaybolmasıyla kendini içerisinde bulduğu çıkmazı anlatıyor. Filmde Keanu Reeves’e Ana Ularu, Molly Ringwald, Aleks Paunovic gibi isimler eşlik ediyor.

Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz (Mamma Mia! Here We Go Again)

Ol Parker’ın yazıp yönettiği ve başrolünde Merly Streep’in yer aldığı film, ABBA’nın popüler şarkılarının yer aldığı bir müzikal olan Mamma Mia!’nın devam filmi. İlk filmde Meryl Streep’in canlandırdığı Donna’nın geçmişiyle, şimdiki zamanda Sophie’nin hikâyesini paralel bir şekilde anlatıyor. Filmde Merly Streep’in yanı sıra, Lily James, Christine Baranski, Amanda Seyfried gibi isimler rol alıyor.

İlk Arınma Gecesi (The First Purge)

Gerard McMurray’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, Amerika’da, bir deney olarak başlayıp her yıl 12 saat kanunsuzluğun yükselişine dönüşen hareketin hikâyesini anlatıyor. Bu hikayeyi Rick and Morty izleyicileri hatırlayacaktır (Look Who’s Purging Now) Filmin oyuncu kadrosunda; Marisa Tomei, Lex Scott Davis, Luna Lauren Velez gibi isimler yer alıyor.

Pablo Escobar’ı Sevmek (Loving Pablo)

Virginia Vallejo’nun Loving Pablo, Hating Escobar kitabından, Fernando León de Aranoa’nın sinemaya uyarladığı film; gazeteci Virginia Vallejo’nun, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’la olan romantik ilişkisini konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında Javier Bardem, Penelope Cruz, Peter Sarsgaard gibi ünlü isimler yer alıyor.

Eski Köye Yeni Adet

Ferit Karahan ve Gülistan Acet’in birlikte yazıp yönettiği film, 90’ların başında köye bir sağlık ekibinin gelmesiyle gelişen komik olayları konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül, Burcu Gönder Parlak, Füsun Demirel gibi isimler yer alıyor.

Fenomen

Ebubekir Uyğur ve Ercüment Kolay’ın yazıp yönettiği Film, sosyal hayattan izole bir biçimde yaşamakta olan İzzet’in sanal dünyada popülerleşmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Filmin oyuncuları arasında; Vedi İzzi, Bora Cengiz, Hümeyra Şare yer alıyor.

Kod Adı: Sosisli (Hot Dog)

Torsten Künstler’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Tripper Clancy’nin ise senaryosunu yazdığı film, Theo ve Luke adlı iki polis memurunun atıldığı zorlu macerayı konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Til Schweiger, Matthias Schweighöfer, Anne Schäfer gibi isimler yer alıyor.

Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı (Mektoub, My Love: Canto Uno)

François Bégaudeau’ın romanından uyarlanan, yönetmen koltuğunda ve senarist kadrosunda Abdellatif Kechiche’nin yer aldığı film, yaz tatili boyunca Amin adında genç bir senaristin hayatını izliyor.Filmin oyuncu kadrosunda; Shaïn Boumedine, Ophélie Bau, Salim Kechiouche gibi isimler bulunuyor.

Korkuluk (Scarecrows)

Stu Stone tarafında yönetilen film, bir göle doğru çıktıkları yolculuklarında bir uğursuz mısır tarlasından geçmek durumunda kalan bir grup gencin hikayesini ele alıyor. Filmin oyuncuları arasında; Hannah Gordon, Mike Taylor, Umed Amin gibi isimler yer alıyor.