En son Fox ile yapılacak anlaşmada Comcast’in 65 milyar dolarına karşılık 71 milyar dolarla gelen Disney’in ardından iyice kızışan teklifler savaşında Comcast çekilme kararı aldı. Böylelikle Disney ve Fox arasında varılacak anlaşma için önlerinde bir engel kalmamış oldu.

Birkaç gün önce çekildiğini resmi olarak belirten Comcast bu sefer gözünü Sky’a dikmiş durumda. (Hayır bu bir espri değil.) 20th Century Fox’un satın alımını devam ettirmek yerine an itibarıyla Sky grubunu satın almaya odaklanmış olan Comcast’in yönetim kurulu başkanı Brian L. Roberts, Fox ve Disney arasında varılacak bir anlaşmanın bu kadar arzulanan ve saygınlığı olan bir şirket yaratacağı için hem Bob Iger’ı hem de Rupert Murdoch’u yürekten kutladı.

Şimdi Disney ve Fox arasındaki satın alım için hiçbir engel kalmamışken bu sefer teklif savaşları Comcast ve FOX arasında resmen başlamış durumda. Çünkü geçen hafta Fox’un Sky grubu için hisse başına 14 sterlin teklif vermesinin hemen ardından, Comcast, Sky grubu için hisse başına teklifini 14,75 sterline, yani 34 milyar dolara çıkardı.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.