İlk bölümü 2008 de Cartoon Network tarafından yayınlanmış, 6 sezon 129 bölüm boyunca da severek izlediğimiz The Clone Wars hikayesi kaldığı yerden devam ediyor!

Attack of the Clones ve Revenge of the Sith filmleri arasında geçen boşlukları hem tamamlayıp hem de bizlere yeni hikayeler sunmuş The Clone Wars serisi 6. sezonu sonunda iptal edilmiş, serinin birçok hayranını hayal kırıklığına uğratmıştı. The Clone Wars iptali sonrası yayınlanan yeni çizgi dizi Rebels ise animasyon kalitesi düşünce başta pek tutulmasa da ilk bölümlerinin ardından hikayesini toplayarak kendi Rebels izleyici kitlesini oluşturmayı başarmıştı.

Serinin iptali sonrası detaylandırılmamış animasyonları ile kalan bölümlerin yayınlanmasının ardından daha da heyecanlanan hayranlar, her türlü sosyal mecradan seslerini serinin devamı için duyurmaya çalıştılar ve en sonunda bu yıl yapılan SDCC’da (San Diego Comic-Con) yayınlanan fragman ve afiş ile serinin 12 bölüm daha Disney’in kendi platformu üzerinden devam edeceğini öğrendik.

Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Padmé Amidala, Jedi Padawanı Ahsoka Tano ve Captain Rex ile geri dönecek serinin yayın tarihi henüz belli değil.

Serinin uzun bir sürenin ardından tekrar devam edecek olması sizi de heyecanlandırdı mı?