SYFY kanalında yayınlanacak Deadly Class dizisinden çizgi romanına göndermeli yeni karakter posterleri yayınlandı.

Aynı adlı çizgi romandan uyarlanacak dizinin detaylı konusu ise, 1987 yılında San Francisco’da Regan döneminde, başkan tarafından yapılan ödemelerin kesilmesi yüzünden kapatılan bir akıl hastanesinde tutulan hastalar salınır. Bu hastalardan biri Golden Gate köprüsünden intihara kalkışır fakat düştüğü yerde ise Marcus’un anne ve babası vardır. Ailesinin ölümüne tanıklık ettikten sonra yetimhaneye yerleştirilir. Yetimhane de yaşanan bazı olaylar yüzünden sokaklarda yaşamaya başlayan Marcus, peşine takılan polislerden kaçmaya başlar. O sırada Kings Dominion Ölümcül Sanatlar Okulu’nun radarınada girmiş olur. Mission Semtinde kutlamaları yapılan Ölüler Günü sırasında ise polisin elline düşmesine ramak kala Kings Dominion öğrencileri tarafından kurtarılan Marcus, okul müdürü Master Lin tarafından eğitimli bir suikastçı olması için okula davet edilir. Daveti kabul eden Marcus’un hayatı ise asla eskisi gibi olmaz.

İlk fasikülünün 2014 yılında çıkmasından bu yana tema olarak kullanılan ucu yuvarlak çizgiler ve çarpıcı renkler ise dikkat çekici,

Oyuncu kadrosun ise Benjamin Wadsworth, Liam James, Lana Condor, Maria Gabriela, Luke Tennie, Michel Duval ve Benedict Wong bulunmakta.

Dizinin prodüksiyonu Russo Kardeşler tarafından üstlenilip yapımcılığını ise Outcast, Banshee ve CSI: NY gibi dizlerde çalışmış olan Adam Targum üstleniyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında plot bölümünün test gösterimi yapıldıktan sonra yeşil ışık alan yapım SYFY kanalında 2019 tarihinde yayınlanacak.

Deadly Class dizisi için heyecanlı mısınız? Sizce çizgi romanın tonunu iyi yansıtabilecekler mi?