James Gunn, geçmişte attığı bazı rahatsız edici tweetlerinden dolayı Guardians of the Galaxy 3’ten kovuldu!

Disney ve Marvel, James Gunn’la resmi olarak bağlarını kopardığını resmi olarak duyurdu. Trump karşıtı olduğunu açıkça vurgulayan ve sağcıların bir süredir hedefinde olan Gunn’ın, zamanında şaka amaçlı attığını iddia ettiği tweetleri (pedofil ve tecavüz gibi hassas konularda) Trump yanlısı olduğu bilinen kablolu TV kanalı One America News Network’ün muhabiri Jack Posobiec, Twitter hesabından yeniden gündeme getirdi.

Gunn ile bağlarını koparan Walt Disney Pictures Başkanı Alan Horn, ”James Gunn’ın attığı tweetlerdeki saldırgan tutum ve ifadeleri stüdyo değerlerimize aykırıdır ve kesinlikle bunu savunacak değiliz. O yüzden şirketimiz olarak onunla ilişkimizi kestik.” açıklamasında bulundu.

James Gunn ise zamanında attığı bu tweetleri öylesine şaka yollu attığını söylese de insanları incittiğini düşündüğü için özür diledi ve eskiden bu tarz esprilerin hoşuna gittiğini, kendisini provakatör bi insan olarak gördüğünü ve işlerine de bunu yansıttığını söyleyen Gunn, artık espri anlayışının ve iş anlayışının karakteriyle birlikte değiştiğini vurguladı.

Henüz Guardians of the Galaxy vol.3’ün yönetmeni açıklanmadı. Seriyi hem yazan hem de yöneten, serinin hayranlarıyla yakın ilişki içinde bulunan ve onların sorularını cevapsız bırakmayan James Gunn’ın ayrılığının seriyi nasıl etkileyeceğini de beraber görmüş olacağız.

Siz ne düşünüyorsunuz? İnsan geçmişte attığı ve daha sonra silip, özür dilediği ilgi çekmek için atılmış tweetlerden ilerde sorumlu tutulmalı mı?

 

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.