2016 yılında vizyona giren Split filmiyle kendisini yeniden öne çıkaran M. Night Shyamalan’ın son filmi Glass’dan bekleneni karşılayan fakat izledikçe heyecanlandıran bir fragman yayınlandı.

Geçen sene sıradan bir korku-gerilim filmi olarak hayatımıza giren Split filmi, hataları ve eksikleri olsa da, gerek James McAvoy’un gerekse Anya Taylor-Joy’un oyunculuğu ile bize kendisini izletmişti. Fakat filmin asıl sürprizi ise filmin M. Night Shyamalan’ın 2000 yılında yazıp yönettiği Unbreakable ile aynı evrende geçip, bize Glass filminde çok önemli bir yere sahip olacak Kevin-The Beast karakterinin doğuş hikayesini anlatmış olmasıydı.

Şimdi, Unbreakable filmi ile bize önce tren kazasından kurtulan tek insan David Dunn’un hikayesini anlattıktan sonra Split ile de Kevin-Beast karakterinin son kişiliğini tanımamızla beraber üçlemeyi sonlandıracak Glass filmi ise Elijah Price yani Mr. Glass’ın hikayesine tanıklık edeceğiz.

Glass konu olarak, Split’in bıraktığı yerden devam edecek ve David Dunn karakterinin Kevin-The Beast ile karşılaşmasının ardından yaşanan olayları ele alıp, Elijah Price’ın da karanlık mevcudiyetiyle birlikte her iki karakterin de kritik önem taşıdığı bir orkestratör olarak ortaya çıkmasını anlatacak.

Oyuncu kadrosunda ise Samuel L. Jackson, Bruce Willis, James McAvoy, Sarah Paulson ve  Anya Taylor-Joy yer almakta.

Önceki filmleri gibi bu filmin de hem yazarlığını, hem de yönetmenliğini yapacak M. Night Shyamalan umarız ki tekrar tekrar izledikçe güzelleşen ve heyecanlandıran bu fragman ile bize ters köşe yapıp, sürpriz olarak kötü bir film izletmez.

Filmin Amerika vizyon tarihi 18 Ocak 2019 olup, ülkemiz için şimdilik vizyon tarihi belli değildir.

Sizce M. Night Shyamalan en az Split gibi, belki Split’den de güzel bir film çıkarabilecek mi?