Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in beraber yazdıkları Good Omens kitabının dizi uyarlamasına Frances McDormand da katıldı, dizinin yeni posteri ve bir de sahne arkası görüntüleri geldi.

Dizinin detaylı konusuna gelirsek, kıyametin kopması yaklaşmış cennet ve cehennem arasındaki savaş için de her iki tarafın varlıkları hazırlıklarını tamamlamıştır. İyi ve kötü meleklerin ise dünya üzerinde yapacakları işte artık kalmamıştır. Tabi bu melekler dünya üzerinde yaşamaya başlayarak insan gibi düşmeye alışmışlardır. Sonunda Deccal’in doğum günü gelir. Deccal doğar ve kötülük krallığının muhafızları tarafından gözlenir. Deccal cennet ve cehennem tarafından eğitildikten sonra ise nasıl bir insan olacağını seçecektir. Tabi ki kendisinin şeytanın oğlu olduğunu göz önünde bulundurursak kötü olacağı kesindir. Ancak yıkım derecesi bununla orantılıdır. Deccal büyür. Nihayet belirtilen yaşa ulaştığında her iki tarafın gözlemcileri tuhaf bir şey olduğunu fark eder. Aslında üzerine düştükleri kişi Deccal değildir, bebekler zamanında karışmıştır. Diğer taraftan ise gerçek Deccal küçük bir kasabada arkadaşları ile cadılardan, hayaletlerden bahsedip, ünlü olmak amacı ile için cadı avcısı olmaya karar verirler. Ancak işin zor tarafı bu cadıyı nasıl bulacak olmalarıdır. Bu arada çetenin başı Deccal, hikayedeki adıyla Adem dünyayı daha yaşanabilir yer kılmak için arkadaşlarıyla beraber düzenlemeler yapar. Her söylediğinin gerçekleşmesi ile de işler kıyamet öncesi daha beter bir hal alır ve bu durumu da düzeltmek isteyen insanların seçtikleri taraf çizgisi daha da bulanıklaşır.

Kitapta önemli bir yeri olan olan Tanrı’nın Sesi karakterine ise, 2017 yılında vizyona giren Three Billboards Outside Ebbing, Missouri filmindeki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan  Frances McDormand hayat verecek.

Dizinin başrollerinde ise Doctor Who’dan tanıdığımız 10. doktor David Tennant ve ona eşlik edecek Master of Sex ile kendisini öne çıkarmış Michael Sheen yer alıyor. Bu ikiliye ise Ilan Galkoff, Jon Hamm, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Lourdes Faberes ve Caitlin Thorburn eşlik ediyor.

Neil Gaiman’ın hem kitabını yazıp hem de dizinin senaryosunu üstlenip aynı zamanda yapımcı kadrosunda da yer aldığını hatırlatalım. Yönetmen koltuğunda ise Knightfall dizisini çekmiş Douglas Mackinnon oturuyor.

6 bölümlük dizinin ilk sezonu ise 2019 yılında Amazon Prime’da yayınlanacak.