Star Wars IX’da, Carrie Fisher nasıl geri gelecek ve oyuncu kadrosuna yeni katılan isimler açıklandı.

2016 yılında hayatını kaybeden, General Leia Organa gibi efsanevi bir karaktere can vermiş Carrie Fisher, Star Wars – Skywalker hikayesinin son filmi, Star Wars IX’de olamayacağını biliyorduk. Disney’in satın aldığı Lucasfilm’in başında olan Kathleen Kennedy ise Carrie Fisher’ın gelecek filmde CGI olarak yer almayacağını bildirmişti. Bu açıklamadan sonra ise gelecek filmde General Leia Organa’nın nası bir rol oynayacağı merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde ise Star Wars: The Force Awakens’ın hem yönetmeni hem de yazarlarından biri olan J.J. Abrams, karakteri nasıl filmde kullanabilecekleri dahilinde bir açıklama yaptı:

“Tüm kalbimiz ile Carrie Fisher’ı çok seviyorduk. Skywalker destanını bizi tatmin eden bir finalle sonlandırmak, onunla çalışmadan asla olamayacaktı. Asla yeniden oyuncu seçimi ya da bir CGI karakterini kullanmayacağız. Kızı Billie’den aldığımız destek ve kutsama ile, Carrie Fisher’nin mirasını ve General Leia Organa rolünü onurlandırmanın bir yolunu bulduk. Star Wars: The Force Awakens’da beraber çektiğimiz ama kullanılmayan görüntüleri kullanacağız.”

Filmden bir diğer haberimiz ise oyuncu kadrosuna katılan yeni isimler oldu. Prodüksiyonun bitmesine çok az zaman kalıp, Londra’da bulunan Pinewood Studios’da 1 Ağustos tarihinde başlanacak çekimler için oyuncu kadrosu tamamlanıyor.

Mark Hamill, Anthony Daniels ve Billy Dee Williams kadro için onaylandı. Son film için konuşulan Keri Russell ise bir sinema habercisi tarafından anlaşmasının onaylandığını ve yakın zaman da çekimlere katılıcağını söyledi. Richard E. Grant ve Naomi Ackie’de Star Wars IX’un kadrosuna katılmış oldular. Yeni katılan oyuncular ile beraber daha önceki filmlerde rol almış Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, John Boyega ve Billie Lourd bulunmakta.

Filmin yönetmenliğini,  Star Wars: The Force Awakens’ın yönetmeniliğini ve yazarlığını üstlenmiş olan J.J. Abrams yine aynı pozisyonda olacak. Bu sefer senaryoda ise J.J. Abrams’a Colin Trevorrow, Derek Connolly ve Chris Terrio eşlik edecek.

Filmin 20 Aralık 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniliyor.