Stephen King’in gerçek bir olaydan esinlenerek önce kısa hikaye tadında yazmaya başlayıp, ardından kendisini tutamayarak üç kitaplık bir seri olarak yazdığı Mr. Mercedes yani Bill Hodges Üçlemesi’nin uyarlaması olan ilk kitabı ile aynı adı taşıyan dizinin 2.sezonundan yeni bir fragman yayınlandı.

İLK SEZONU İZLEMEDİYSENİZ HABERİN DEVAMI VE FRAGMANI SPOİLER İÇERİR!

İlk sezonu zamanında izleyenler hatırlar ki, Bill Hodges, emekli olmadan önce üzerinde çalıştığı Mr. Mercedes dosyasında 16 kişinin çalıntı bir Mercedes ile ezilerek öldürüldüğünü ve arkasında ise ölülerin iki katı yaralı bırakıldığını görür. Katliamı çözmeye yemin etmiş dedektif Bill Hodges, davayı çözemeyince dosya kapanır ve dedektif emekliliğe ayrılır.

Katliamın üzerinden 2 yıl geçmiş ve emeklilik günlerinde kendisini salmış, her gününü daha da bunaltı ile geçiren Bill Hodges ise intihar etmeye yaklaşmış iken, bilgisayarı hacklenir ve Mercedes katliamını arabanın ön camından yapılan kaydı ile izler. Failin bu katliamlarının devamının gelmesi ile dedektifi tehdit eder, ancak dedektif onu yeni yaşanacak olaylardan önce bulmaz ise.

Avcının av, avın da avcı olduğu bu serinin ikinci sezonunda ise ilk sezon kaldığı yerden devam edecek. Fakat bu sefer Stephen King’in doğa üstü içerikleri, olayların merkezinde yer alacak. Mr. Mercedes yani Brady Hartsfield dizide yaşanan son olaylar yüzünden bitkisel hayata girmesi fakat telepatik olarak insanları yattığı yerden kontrol edip kafalarına girebilmesi ile kedi – fare oyununu farklı bir boyuta taşıyacak.

Kadrosunda ilk sezondan Bill Hodges rolü ile Brendan Gleeson ve Mr. Mercedes – Brady Hartsfield rolü ile de Harry Treadaway rollerine bu sezonda devam etmekte. Onlara bu sezon Jharrel Jerome,Justine Lupe, Breeda Wool ve Holland Taylor eşlik edecek.

Dizinin yeni sezonunun ilk bölümü ise 22 Ağustos da Audience Network tarafından yayınlanacak.