Amazon’un imzasını taşıyan ve merakla beklenen Lord of the Rings dizisinin senaryo ekibine JD Payne ve Patrick McKay dahil oldu.

Televizyon Eleştirmenleri Birliği basın turunda konuşan Amazon başkanı Jennifer Salke, yeni çekilecek Lord of the Ring dizisiyle ilgili, Tolkien’in yarattığı bu geniş dünyayı daha iyi anlatabilmeleri için dizi vesilesiyle ona, bir parça katabilmelerini oldukça ”düşünceli bir süreç” olarak değerlendirdi. Açıklamalarına ”Şimdi bunu kimlerin daha iyi şekillendireceğini biliyoruz!” şeklinde devam eden Salke, JD Payne ve Patrick McKay’in isimlerini duyurdu. İkili Star Trek: Beyond ve önümüzdeki aylarda vizyona girecek Dwayne Johnson’lı Jungle Cruise ile tanınıyorlar.

Ekibe katılan Payne ve McKay, konuyla ilgili Tolkien’in bilgelik, görkem, yürek ve karmaşayla dolu evreninin Amazon tarafından yeniden hayata geçirilmesinde ekibin bir parçası olmaktan heyecan duyduklarını ve Shire’den yola çıkarak büyük bir sorumluluk taşımakla yükümlü Frodo gibi hissettiklerini söylediler. Onlara göre bu proje, ömür boyu sürecek bir maceranın başlangıcı…

Ortalığa saçılan spekülasyonlarla ilgili Amazon, insan doğası gereği bu tür söylentilerin olabileceğini ama her şeye rağmen bu diziyle ilgili duyurmaları gereken haberler olduğunda, bunu tüm dünyayla paylaşacaklarını not etti.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.