Jonah Hill ve Emma Stone’un başrolleri paylaştığı yeni Netflix dizisi Maniac’tan ilk tanıtım fragmanı ve yayın tarihi duyuruldu.

HBO’nun sağlam dizilerinden The Leftovers’ın showrunner’ı sayılabilecek (dizinin yaratıcısı, yazarı ve idari yapımcısı) Patrick Somerville’in imzasını taşıyan dizi, mucizevi bir ilaç için denek olarak kullanılan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) yollarının kesişmesini anlatıyor. Annie Landsberg, annesi ve kız kardeşiyle sorunlar yaşamaktan psikolojik olarak çökmüşken; Owen Milgrim de New York’un zengin sanayicilerinden birinin beşinci oğlu olup tüm hayatını kendisine konulan şizozfren teşhisiyle mücadele etmekle geçirmiştir. İlaç sayesinde tüm bu akıl hastalıklarına çare bulabileceğini sanan Dr. James K Mantleray (Justin Theroux) içinse işler pek umduğu gibi gitmeyecektir. Özellikle de söz konusu Landsberg ve Milgrim olduğunda.

Yönetmenliğini True Detective ve Beasts of No Nation ile tanınan Cary Fukunaga’nın üstlendiği Maniac, 21 Eylül’de Netflix’de olacak.

Video içeriklerin hepsi olmasa da bazıları ondan soruluyor. Arada post giriyor.