Bundan yaklaşık olarak on gün önce Walt Disney Stüdyoları’nın yönetmen James Gunn’ı bir sonraki Guardians of the Galaxy filminin yönetmenliğinden kovulması sonucu film ekibinden konu ile ilgili ilk açıklama geldi.

Gunn’ın kendi Twitter hesabından 2009-2012 yılları süresinde attığı, kendisinin şaka olarak ifade ettiği ama bazı çevrelerce saldırgan olarak nitelendirilen gönderiler nedeniyle ünlü yönetmenin Walt Disney Stüdyoları ile ilişkisi kesilmişti.

Guardians of the Galaxy filminden Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Karen Gillan, Sean Gunn, Pom Klementieff ve Michael Rooker açık bir mektup yayınlayarak konu hakkındaki düşüncelerini paylaştılar. James Gunn’ı tamamen desteklediklediklerini belirten ekip, kovulma haberini duyduklarında şok olduklarını, açıklama yapmak için bir süre bekleme kararı aldıklarını ifade ettiler. Serinin sevenlerinin de tam desteğini görmelerinin ardından kendilerinin de bu açıklamayı yapmak için cesaretlendiklerini ve Gunn’ı bir sonraki Guardians of the Galaxy filminde görmeyi dilediklerini belirttiler.

Yine mektupta ifade edilenlere göre yıllardır beraber çalışan ekip bir arada olmaktan dolayı oldukça mutlululardı ve önümüzdeki yıllarda James Gunn’ın yönetmenliğini yapacağı filmlerde oynamaya seve seve hazırlar. Gunn için ”Onun hikayesi henüz bitmedi” yorumunda bulunan ekip, bu olayın ardından bir ders çıkarılıp bir düşünceyi ifade ederken iki kere düşünmemiz gerektiğini ve insanların birbirlerine saldırmak yerine daha yapıcı davranması gerektiğini de eklediler.

Her konuda şaka yapılıp yapılamaması konusunda tartışmalara sebebiyet veren bu konu için Guardians of the Galaxy ekibi de düşüncelerini belirtmiş oldular. Sizde ekibin düşüncelerine hak veriyor musunuz?