DC’nin Suicide Squad,Batman v Superman ve Justice League filmlerinin başarısızlığı sonrası bir başka takım filmi olacak olan Birds of Prey filminin kötü adamı belli oldu.

Warner Bros.’un DC film evreninde olan Birds of Prey, Margot Robbie’nin açıklamasıyla daha karanlık bir film olacağı netlik kazanmıştı. Harley Quinn’in merkezinde olacağı,Huntress ve Black Canary karakterlerinin de eşlik edeceği filmin kötü adamının kim olacağı ise merak konusuydu. Daha önce Penguin karakteri düşünülsede,kötü adam Black Mask olarak kesinleşti.

Gotham şehrinin,uyuşturucu baronu olan Black Mask’ın Birds of Prey filmi için ana kötü karakter olarak seçilmesini ise çizgi roman hayranları pek sıcak karşılamadı. Bruce Wayne ile eskiden yakın bir ilişkisi olan Black Mask yani Roman Sionis’ın çizgi romanlarda bulunan doğuş hikayesi filme yansıtılacak mı ya da çizgi romanlarda pek karşılaşmamış olan bu Birds of Prey karakterlerinin yollarını nasıl Black Mask’in hikayesine bağlayacakları merak ve endişe uyandırıcı.

Yönetmen koltuğunda Cathy Yan oturup,senaryosu ise Christina Hodson tarafından yazılacak filmin vizyon tarihi henüz belli olmasada yakın zamanda prodüksiyona gireceği konuşuluyor.

Warner Bros stüdyoları DC evreninde başka hangi filmleri yapacak ya da yapmayı düşünüyor derseniz, buradan DC sinematik evren yazısına ulaşabilirsiniz ve bununla beraber DC filmlerinin gidişatı sizce nasıl? İyi mi,kötü mü?