Donald ve Stephen Glover’ın beraber yazdığı ve ilk duyurulduğunda oldukça ses getiren DeadPool Animasyon Serisinin iptalinin asıl nedeni belli oldu. Peki her şeyin sorumlusu kim?

Donald Glover’ın yapacağı DeadPool animasyonu Fox tarafından iptal edilmişti. Fox ise serinin iptalini Donald Glover’ın yoğun olmasından kaynaklı olduğu duyurmuştu. Bunun üzerine Donald Glover ise Fox’un yaptığı bu açıklamanın yalan olduğunu dile getirdi. Serinin asıl iptal nedeninin Marvel karakteri olan DeadPool’un senaryo içinde siyahi bir karaktermiş gibi yansıtılıp, siyahi esprilerin yoğun olmasından kaynaklandığını dile getirip,senaryonun bir kısmını Twitter üzerinden paylaşmıştı.

Şimdi ise FX’in CEO’su John Landgraf,serinin asıl iptal nedeninin MARVEL/DISNEY’den kaynaklı olduğunu açıkladı. Yaptığı bir açıklamada ise “Donald ve Stephen Glover’ın yazdığı seriyi yapmak istemediler. Biz yazdıkları seriden memnunduk ve yapmak isterdik,ama bu bizim tercihimiz değildi. Marvel, diziyi yapmama kararı verdiğinde, Donald ve Stephen Glover ile beraber bizde bu fikre katılmayarak kendi aramızda bölünmüştük. Şimdi ise serinin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği ya da başka biri ile anlaşarak yapılıp yapılamayacağı artık Marvel’a bağlı.” dedi.

MARVEL/DISNEY’in satın alma işlemi kesinleşmeden FOX’u bu şekilde etkilemesi ilk defa olmuyor. Daha öncede DEADPOOL 2 filminden, Marvel ile dalga geçen bir espriyi de çıkartmışlardı.

MARVEL/DISNEY’in DeadPool üzerinde bu kadar tutucu olmasına siz ne diyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.