MARVEL’ın ikinci kadın kahraman solo filmi, sinema evreninin ise ilk kadın kahraman filmi olacak Captain Marvel filminden ilk görseller yayınlandı.

Geçtiğimiz gün Brie Larson kendi twitter hesabından Entertainment Weekly dergisini etiketleyerek bir tweet paylaştı. Tweet içeriğinde ise çok sıkıldığını belirten Brie Larson, Entertainment Weekly’ye yarın interneti coşturmak isteyip istemediğini sordu. Sadece bu tweet ile bir çok MARVEL hayranını sabırsızlandırdı. Çok geçmeden Captain Marvel filminden ilk bakış fotoğrafları geldi.

Filmde genç ve henüz sol gözünü kaybetmemiş Nick Fury karakterini göreceğimizi gelen haberler ve set fotoğrafları ile biliyorduk. Paylaşılan ilk bakış fotoğrafları ile Samuel L. Jackson’ın karakterini görmüş olduk. Aynı zamanda Jude Law’ı, Walter Lawson diğer adı ile Mar-Vell karakterlerine hayat verirken, Carol Danvers ve Guardians of the Glaxy filminin kötüsü Ronan karakterini, yosun yeşili kıyafetleri ile bir takım olarak görüyoruz. En dikkat çekici olanı ise Carol Danvers’i, günümüz çizgi romanlarda olan kıyafeti ile görüyor olmamız.

Captain Marvel’ın hem senaryosunu hem de yönetmenliğini üstlenen Anna Boden, yönetmenliği Ryan Fleck ile paylaşıyor. Film Amerika ile aynı anda 6 Mart tarihinde vizyona girecek.

MARVEL’ın en güçlü kahramanını sizce nasıl beyaz perdeye uyarlayacaklar?