Netflix ekranlarında yayınlanacak The Chilling Adventures of Sabrina dizisinin karakterler fotoğrafları yayınlandı.

Kiernan Shipka’nın canlandıracağı SABRINA SPELLMAN, yarı cadı yarı insan olup, bir yandan büyücü olarak başladığı karanlık eğitimini sürdürürken, bir yandan da lise ikinci sınıf öğrencisi olduğu Baxter Lisesi’ndeki normal hayatını bir arada yürütmeye çalışıyor. Akıllı, şefkatli, sorumsuzluk derecesinde cesur ve güçlü bir genç kadın olan Sabrina, insanların dünyasıyla onları tehdit eden karanlık güçler arasında duruyor.

Ross Lynch’in hayat verdiği HARVEY KINKLE ise bu karanlık hikayenin beyaz atlı prensi rolünde, Sabrina’nın erkek arkadaşı. Bir madencinin oğlu olan Harvey, hem bir ideal erkek hem de bir hayalperest. Sabrina ile kendisini ayırmak isteyen karanlık güçlerden ise tamamen habersiz, masum prensimiz rolünde.

Lucy Davis ise HILDA SPELLMAN’ı yani Sabrina’nın cadı halalarından birini canlandırıyor. Hilda, kardeşi Zelda’ya göre daha korumacı olup, anaç doğası ve sıcak mizah anlayışıyla cadılığının korkutan yanlarını gizliyor. Ailesinin düşmanlarına karşı kin kavanozları mayalamak konusunda iyi olduğu kadar Baxter Lisesi öğrencileri için aşk iksirleri hazırlama konusunda da usta bir hala.

Miranda Otto’nun canlandırdığı ZELDA SPELLMAN ise Sabrina’nın cadı halalarından daha katı olanı aynı zamanda gururlu ve tutucu bir cadı olan Zelda için dünyadaki en büyük onur, Church of the Night kilise cemaatinden biri olarak Karanlık Lord’a hizmet etmek. Hilda ile kabil ve habil gibi olan Zelda, ailenin disiplincisi ve Sabrina konusunda Hilda kadar olmasada son derece korumacı.

Michelle Gomez ise MARY WARDWELL yani MADAM SATAN rolünde olup, Sabrina’nın lisedeki favori öğretmeni ve akıl hocası olacak. Bayan Wardwell, Şeytan’ın hizmetçisi MADAM SATAN tarafından ele geçirildiğinde tutkulu ve kurnaz bir manipülatöre dönüşüyor ve Sabrina’yı Path of Night’a çekmek için durmadan etkilemeye çalışıyor.

Chance Perdomo ise AMBROSE SPELLMAN’ı canlandıracak. Sabrina’nın İngiliz büyücü kuzeni Ambrose, Cadılar Konseyi tarafından ev hapsine mahkum edildiği için cenaze evinde Spellman ailesinin kadınlarıyla yaşıyor olup, hazırcevap, muzip ve panseksüel bir kişiliği ile Ambrose Sabrina’nın suç ortaklarından biri olup ve her zaman haylazlık için hazır bir karakter.

Richard Coyle ise bu sezonun ana kötüsü diyebileceğimiz FATHER BLACKWOOD’u canlandırıyor. Church of the Night kilisesinin baş rahibi ve aynı zamanda Academy of Unseen Arts okulunun dekanı. Acımasız ve hırslı biri olan Blackwood, kendisini Sabrina ve cadılar konseyiyle doğrudan bir çatışmaya sokacak, korkunç ve karanlık planlar gizliyor olması ise beraberinde geliyor.

Sabrina’nın yakın arkadaşlarına ise, Jaz Sinclair, ROSALIND WALKER’a ve Lachlan Watson ise SUSIE PUTNAM’a hayat verecekler. Greendale Bakanı’nın kızı olan atılgan, güçlü ve lafını esirgemeyen Rosalind, Sabrina’nın lisedeki en iyi arkadaşı. Susie Putnam da Sabrina’nın Baxter Lisesi’ndeki başka bir arkadaşı, aynı zamanda da okulun yeni WICCA kulübünün kurucusu. Okulda kendisiyle dalga geçilmesine rağmen cesur ve optimist bir karakter olan Susie, kasabanın dışında, korkunç bir doğaüstü tehditle karşı karşıya olduğu bir çiftlikte yaşıyor.

Gavin Leatherwood ise Academy of Unseen Arts’ın genç ve yakışıklı büyücülerinden olan NICHOLAS SCRATCH’a hayat verip, yeni öğrenci Sabrina Spellman’ın arkadaşı oluyor. Sabrina’nın babasının öğretilerinin yardımcısı olan Nicholas ile Sabrina arasında tanıştıkları anda bir çekim doğuyor.

Adeline Rudolph, Tati Gabrielle ve  ise garip kız kardeşler olan; AGATHA, PRUDENCE ve DORCAS’ı canlandırıyorlar. Yarı-ölümlü olduğu için Sabrina’yı küçümseyen, Academy of Unseen Arts’ın güçlü ve esrarengiz üçlüsü Garip Kız Kardeşler.

Riverdale dizisinin yapımcıları tarafından yapılan The Chilling Adventures of Sabrina, 26 Ekim tarihinde, Netflix üzerinden izlenebilecek.

Dizi icin heyecanlı mısınız, sizce dizi nasıl olacak?