Todd Phillips’in düşük bütçeli yeni Joker filminde olan Joaquin Phoenix’i Arthur Fleck yani Joker olarak gördüğümüz ilk fotoğraf yayımlandı.

Warner Bros.’un DC sinema evrenini ele alışında belli sorunlar olduğu kaçınılmaz. Gelecek 3 Joker filminden biri olan ve yönetmenliğini Todd Phillips’ın yaptığı JOKER filminden ilk görsel Todd Phillips’in instagram hesabı üzerinden paylaşıldı.

View this post on Instagram

Arthur.

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

Joker’den daha çok Jack Nicholson’ın The Shining filminde canlandırdığı Jack Torrance karakterini anımsatıyor olsada, Joker karakterinin oluşumuna tanık olacağımız için buna iyi bir başlangıç denilebilir. Nede olsa, Joker adını almadan önce sıradan bir insandı.

Bununla beraber, yönetmen Todd Phillips’ın instagram adresi dışında paylaşılan set fotoğrafları ile de Arthur’un bir palyaço ile ilk karşılaşmasını da görüyoruz.

Yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği senaryosunda ise Scott Silver ile beraber çalıştığı Joker filminin vizyon tarihi henüz belli değil. DC evreni içinde çıkacak diğer filmlere göz atmak için buraya bakabilirsiniz.

Joaquin Phoenix’in görünümünü nasıl buldunuz?