Dijital platform yarışına katılan Disney, özel içerik olarak Loki ve Scarlet Witch dizileri hazırlıyor!

Netflix, Amazon, Apple’in kendi dizi ve film izleme platformları varken bu yarışa biraz geç katılan Disney, aradaki farkı Marvel’ın en popüler kahraman/kötü adamı Loki ve çizgi romanlarda güçlü olup, filmlerde ise henüz tam potansiyelini göremediğimiz Scarlet Witch’in kendilerine ait serinilerini bizlere sunacak.

Marvel filminden tanıdığımız ve sevdiğimiz Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen ise bu serilerde kendi karakterlerini canlandırmaya devam edecek. Bunla beraber Loki’nin Asgard Prensi olması dizi için yüksek prodüksiyon anlamına gelip, Scarlet Witch’in ise büyü güçlerinin CGI ile olması bu dizilerin maliyetlerdeki sıfırları arttırıyor. Oyuncuları saymazsak. Ki amaç üyeleri aylık olarak bu dijital servislerde tutabilmek.

Bu diziler ise, öbür Marvel dizilerinden birkaç yönden daha farklı olacaklar. İlk olarak Marvel TV adı altında yayınlanan Agents of Shield ve Netflix-Marvel dizileri gibi değil, direkt Marvel stüdyosundan çıkacak ve bu projelerden sorumlu olan isim ise Kevin Feige olacak.

Ortalama sezon başına 6 ile 8 bölüm olması planlanan diziler ile beraber diğer serilerde, daha önce kendi filmleri çekilmemiş süper kahramanlara da yer verilecek.

Captain America ve Iron Man gibi karakterlerin gözükmesi olası olsa da, Falcon, Hawkeye ve Mantis gibi ekran süreleri az karakterlerin boy göstermesi de büyük bir olasılık.

Sadece dizi serileri ile de kalmayıp, sadece dijital platformlarına özel Lady and the Tramp filminin yeniden çekimi gibi bir çok proje ile uğraşan Disney, umarız ki bu diziler çıkmadan global bir şekilde dünyanın her tarafına servis sağlamaya başlar.

Sizce bu diziler nasıl olacak? Kendi filmi olmayan ama dizisi olsa izlerim dediğiniz karakterler kim?