Game of Thrones serisinin yazarı olan George RR Martin, şovun sona ermesi ile ilgili düşünceleri hakkında konuştu.

Variety ile konuşan Martin, “11, 12, 13 sezon yapabilirdik… David Benioff ve Dan Weiss, 5 sezonun olacağını söyledikten sonra, yedi sezon denildi. Dizinin gideceği en fazla sezon yedi olur dedikten sonra da onlara sekiz sezon gitmelerini sağladık ama bundan daha fazla değil. Yedi sezon söylediklerinde beş yıl gibi bir dönem vardı ve 10 sezon söylüyordum ve kazandılar, aslında üzerinde çalışanlar onlar. ” 

Martin ayrıca şu anda geliştirilmekte olan prequels hakkında biraz daha konuştu: “Beş diğer seri, diğer dönemlere ve Westeros’un tarihine dayanan kalkınmadaki beş prequels – bazıları bunlardan sadece 100 yıl önce“ Game of Thrones ” bazılarının ise 5000 yıl önce geçiyor olduğunu hatırlattı.

Spinofflar aslında tüm prequels ve geçmişte 100 ila 10.000 yıl arasında herhangi bir yerde olabilir. Bunu yapmak için epey zamanımız var, fakat bunu ancak Martin, A Song of Ice and Fire‘s ın bir çok parçasını kuran kişi yapabilir. Aynı zamanda o spinofflarla kaplı olarak görmek anlatman istediğimiz hikayeler hakkında kendi fikirleri de olduğunu dile getirdi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?