İlk filmi 1996 yılında çıkmış, hem live-action hemde animasyon türlerini bir arada kullanarak herkesi büyülemiş ve bir nesile basketboll sevdası aşılamış Space Jam’in ikincisine hazır olun!

Michael Jordan’ın ana karakteri olduğu 96 yapımı filmin devamı ya da yeniden çekilmesi haberi gelmesi an meselesiydi çünkü; Lebron James ise Maverick Carter 5 yıldır bu projenin hayata geçmesi için çabalıyorlardı ve sonunda film için onay aldılar.

Black Panter filminin yönetmeni Ryan Coogler’in prodüksiyonunu üstlendiği filmde bu sefer Michael Jordan yerine baş rolde olacak olan Lebron James ise şunları söyledi;

Space Jam devam filmi, sadece ben ve Looney Tunes’ın bir araya gelmesinden çok daha fazlası. Çok daha fazlası. Çocukların, sadece kendilerini hayallerinde ne kadar güçlü hissettiklerini ve hayallerini bırakmadıkları takdirde ne kadar güçlendiklerini anlamalarını seviyorum. Ve sanırım Ryan bunu birçok insan için yaptı.

Yönetmen koltuğunda oturan Terence Nance, başrol oyuncusu Lebron James ve elbette filmin prodüktörü Ryan Coogler belli olur iken 2019 NBA sezon arasında çekimlere başlanması bekleniliyor.