Eğer porselen çay takımlarınız varsa çıkarmaya hazır olun, çünkü 1920’lerin aristokrat ailesi Crawley’ler geri dönüyor.

Birinci Dünya Savaşı eşiğindeki İngiltere’de aristokrat ailenin ve hizmetçilerinin hayatını anlatan dizi, savaş sırası ve sonrasında değişen yaşam standartları ve sosyal değişiliklerini ele almıştı. Hem o zamanın aristokrat aile yapısını anlamamıza yardım ederken, yapılan icat ve buluşların o zaman ki İngiltere’ye nasıl etki ettiğini de bizlere göstermişti.

6.sezonunda final yapmış olan Downton Abbey hayranları, heyecanla bir filmin çıkıp çıkmayacağını beklerken gelen haber herkesi sevindirmiş, bu sefer asıl soru filmin yayınlanacağı tarih olmuştu. Çekimlerine ağustosta başlanan filmin, 13 oyuncusunun orijinal diziden olduğu haberinin üstüne dizinin yaratıcısı olan Julian Fellowes, bu birleşmeye “çok mutlu bir okul arkadaşları buluşması” benzetmesi yaptı.

150 ülkede yayınlanan ve toplamda 39 Emmy adaylığı bulunan dizinin film versiyonu, 20 Eylül 2019’da sinemaseverlerle buluşacak. Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Elizabeth McGovern, and Maggie Smith gibi isimleri daha önceden diziden de tanırken Imelda Staunton, Geraldine James, Simon Jones, David Haig, Tuppence Middleton, gibi yeni isimlerde olacak. Filmin de senarist ve yönetmenliğini Julian Fellowes yapacak.

Onca yıl aradan sonra geri dönüş için hazır mısınız ?

Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı Öğrencisi