John Carpenter’ın gelecek filmi “Halloween” için heyecanlı olan hayranlar, belki bir yeni haber ile heyecanlarını iki katlayacak olabilirler.

Hala tanıtım çalışmaları süren “Halloween” filmi yönetmeni Carpenter, 1987’nin kült korku filmlerinden olan Prince of Darkness için dizi çekilebileceği sinyallerini verdi. Bir web sitesiyle yaptığı röportajda “Shudder” isimli korku ve gerilim filmleri yayınlayan firmayla bir tema hakkında konuştuklarını ve neden Prince of Darkness’ın bir dizisi olmadığını sorduğunu söyledi. Fakat sözlerine belki olabilir, belki de olmaz diyerek devam eden John Carpenter anlaşılan bizleri ikilemde bırakmayı seviyor.

Dizisi çekilmesi planlanan film, elinde metal bir kutu tutan ölmekte olan bir rahip görüntüsüyle açılır. Rahip kutuyu korumaktadır ve nedeni sonradan anlaşılır. Kutunun içerisinde harabeye dönmüş bir kilisenin altındaki bir bölgenin kapısını açan bir anahtar vardır. Bu bölgede yer alan bir oda ise korkunç bir sırrı saklamaktadır. Bir papaz yardımcısı, Howard Birack isimli bir profesör ve bir grup fizik öğrencisinden bu odayı ve bu kilisenin gizemli bodrum katını araştırmasını ister. İnsanlarda en az bir hafta süreyle aynalara bakamama etkisi yaratan bu filmi umarız dizi halinde görürüz.

Shudder ülkemizde şuan için kullanıma açık değildir, fakat bunun John Carpenter hayranları için bir problem olacağını zannetmeyip, kısa süre içerisinde John Carpenter’ın yapacağı açıklamaları bekliyor olacağız.

Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı Öğrencisi