Disney’in, 21st Century Fox’u satın almasına az bir süre kalmışken, Disney CEO’su Bob Iger, X-Men serisinin Marvel sinema dünyasına katılması üzerine konuştu.

Bob Iger, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda şunları söyledi;

“İki evreni birbirinden uzak tutmak ve iki tane Marvel evreni yapmak saçma olur, nede olsa tüm bu X-Men ve Fantastic Four serileri tek bir Marvel adı altında hayata geçmiştir. Hepsini bir bütün olarak görmek birinci hedefimiz. Sadece Marvel sinema evrenine yeni katılacak bu seriler için hemen heyecanlanmaya gerek yok. Çünkü bu evrene yeni katılacak karakterleri, evren içerisinde tutumlu ve iyi işleyebilmek istiyoruz. Bunun için de şu an da Marvel sinema evreninden sorumlu Kevin Feige’den başka bir kimsenin bu serilere el atması, yapmak istediğimize ters düşebilir. En azından  Kevin Feige’in bu evren ile ne yapmak istediğini ve kafasında olan fikirleri az çok biliyoruz ve bu bizi heyecanlandırıyor. Feige’dan başka kimsenin bu serilerin başına geçmesi hem ona hem de 10 yıldır üzerinde çalıştığımız bu evrene hakaret olur. “

Marvel’ın ilk ailesi Fantastic Four ile X-Men serilerinden sorumlu olacak kişinin Kevin Feige olması sizleri de heyecanlandırdı mı?