İpek Soylu, US OPEN Junior Grand Slam çiftler finalinde İsviçreli partneri Jil Teichmann ile birlikte Vera Lapko ve Tereza Mihalikova ikilisini yenerek şampiyon oldu.

Sezonu Türkiye ve Mısır’daki turnuvalarla hazırlanarak geçiren İpek Soylu, partneri Teichmann ile sezonun son Grand Slam turnuvasında finale çıktı. Finaldeki rakipleri Belaruslu Vera Lapko ve Slovak Tereza Mihalikova ikilisi ile karşılaşan çift, ilk seti 7-5 kaybetti. İkinci sette 6-2 kazanarak durumu eşitleyen İpek Soylu ve Jil Teichmann üçüncü seti süper tie-break sonucunda kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Bu sonuçla İpek Soylu herhangi bir Grand Slam kategorisinde şampiyonluğa ulaşan ilk Türk tenisçi oldu. Hatırlanacağı gibi daha önce İpek Şenoğlu Wimbledon ve US Open’da yine çiftler kategorisinde 3. tura çıkma başarısı göstermişti.

İpek Soylu final sonrası attığı tweette “İnandıktan, çalıştıktan sonra mümkün olmayan hiçbirşey yok. Bana inanan ve emek veren herkese çok teşekkürler tekrardan.” dedi.

15 Nisan 1996 ADana doğumlu tenisçi, kariyeri boyunca 7 tekler, 6 çiftler şampiyonluğu kazandı. Teklerde 28 Temmuz tarihinde Dünya 308.si, çiftlerde ise 18 Ağustos tarihinde Dünya 366 olan İpek Soylu, Türkiye’nin teniste geleceğe dair en büyük umudu.

 

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.