FOX’un belki de Marvel’dan bağımsız olarak yapacağı son X-Men filmi Dark Phoenix’ten ilk fragman yayınlandı.

2019 yılı FOX’un belki de Marvel’dan ayrı bağımsız olarak yaptığı son iki Marvel süper kahramanlarını kullandığı filmlerini izleyeceğimiz bir yıl olacak. Bir tanesi X-Men, diğeri ise yine X-Men evrenine dahil olan The New Mutants. İkisinin de yapım aşamasında yaşadığı sorunlar ve tartışmaların ardı arkası kesilmedi. Şimdi ise Dark Phoenix’in ilk fragmanı karşımızda.

Chris Claremont, Dave Cockrum ve John Byrne’ın elinden çıkan 1980 yılında yayınlanan The Dark Phoenix Saga çizgi roman hikayesine dayanan Dark Phoenix filminde muhtemelen; Jean Grey’in Hellifire’ın etkisiyle Dark Phoenix oluşunu ve X-Men’e karşı durması anlatılacak. Birebir olmasa bile temel itibariyle sağdık bir uyarlama olduğunu da söylemek mümkün fragmana bakınca.

Ayrıca 90’ların X-Men çizgi filmlerinin hayranı bir insan olarak da sarı kostümleri görünce gözümün dolduğunu itiraf etmeliyim.

Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Sophie Turner, Michael Fassbender, Olivia Munn, Even Peters, Tye Sheridan, Kodi Smit-McPhee, Alexandra Shipp ve James McAvoy gibi isimlerin rol aldığı; Simon Kinberg’in yönettiği film 14 Şubat’ta vizyonda olacak.

Fragmanı beğendiniz mi?

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti